מכתב דרישה לנשיאת העליון: "הביעי עמדה באשר להתנהלותה של השופטת (בדימוס) פרוז'ינין" - 0404
+
מכתב דרישה לנשיאת העליון: "הביעי עמדה באשר להתנהלותה של השופטת (בדימוס) פרוז'ינין" שלמה מור

מכתב דרישה לנשיאת העליון: "הביעי עמדה באשר להתנהלותה של השופטת (בדימוס) פרוז'ינין"

מכתב שנשלח אתמול (חמישי) מטעם משרד עורכי הדין יעל תותחני דורש מנשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות, לנקוט בהליכים משמעתיים כנגד נשיאת בית הדין האיזורי לעבודה בירושלים (בדימוס), השופטת דיתה פרוז'ינין.

במכתב נכתב כי "ביום 17.11.17 התראיינה נשיאת בית הדין האזורי (בדימוס) דיתה פרוז'ינין באריכות בערוץ אחד (כאן). באופן חסר תקדים ובניגוד משווע לכללי האתיקה לשופטים, תשס״ז – 2007, התייחסה השופטת בפומבי לגופם של פסקי הדין ואף מתחה במפורש ביקורת על התנהלותה של הגב׳ נתניהו במהלך הדיונים שהתנהלו בפניה".

.

"ואולם, וזה החמור, השופטת (בדימוס) התייחסה במהלך הריאיון, במפורש, להליך תלוי ועומד בפני נשיא בית הדין האזורי לעבודה בירושלים, השופט אייל אברהמי, אשר החליף אותה בתפקידה רק לפני מספר חודשים".

עוד נכתב כי "השופטת אף הטעתה את הציבור, באומרה כי "קצת מוזר" בעיניה שהגב׳ נתניהו ביקשה להמחק מההליך, תוך התעלמות מדברי בא כוחה במעמד הדיון, ולפיהם הגב׳ נתניהו אינה מסכימה להיות צד לכתב תביעה כה פגום אך תשקול הצטרפות להליך לאחר שבית הדין יורה לתקן את כתב התביעה."

"נוכח פני הדברים, מתבקשת כבוד הנשיאה, אף אם אין בסמכותה לנקוט בהליך משמעתי פורמאלי כנגד שופטת בדימוס, להביע את עמדתה המפורשת באשר לראיון ולאופן התנהלותה של השופטת (בדימוס) פרוז'ינין".