שיא של כל הזמנים: מעל 35,000 איש התארחו בשבת ״חיי שרה״ בחברון - 0404
+
שיא של כל הזמנים: מעל 35,000 איש התארחו בשבת ״חיי שרה״ בחברון בועז העצני

שיא של כל הזמנים: מעל 35,000 איש התארחו בשבת ״חיי שרה״ בחברון

מעל 35,000 איש התארחו בסוף השבוע בעיר האבות חברון לרגל פרשת חיי שרה, התפללו במערת המכפלה והשתתפו בסעודות חגיגיות במהלך השבת. בחברון התרגשו מאוד והבהירו כי מדובר ב״שיא של כל הזמנים״.

״לא היה מקום להחנות אפילו על המדרכות. דרכנו על אוהלים בדרך לכל מקום – כי בכל מקום היה מישהו – ישראלי, יהודי מארה״ב, יהודייה מצרפת, אנגליה וממדינות רבות״, סיפר משה לחדשות 0404.

הפובלציסט בועז העצני, המתגורר בקריית ארבע וחווה כל שנה את פרשת ״חיי שרה״ בחברון, סיפר לחדשות 0404: ״אני לא זוכר דבר כזה. המונים – אין מקום להכניס סיכה לחברון. כלי רכב הוחנו אפילו בפאתי אבו סנינא. מרגש מאוד לראות את כמות היהודים שהגיעו לכאן בשבת. זו היתה חוויית ענק״.

ברוך מרזל התרגש מאוד וסיפר לחדשות 0404: ״כבר לפני שבוע הפסקנו לקבל אורחים כי פשוט נגמר לנו המקום. לפחות 5,000 איש נדחו בשל חוסר במקום״.

כוחות מתוגברים של צה"ל, משטרה ומג"ב התפרסו באזור היישוב היהודי ואבטחו את המבקרים.

אתמול דיווחנו כאן בחדשות 0404 על כך שראש הממשלה, בנימין נתניהו, שלח ברכה לישיבת "שבי חברון" בה כתב בין השאר כי "חברון היא ביטוי מוחשי ליכולתו של עם הנצח לא לפחד מדרך ארוכה, להתגבר על קשיים ומכשולים, לשוב הביתה".

התמונות צולמו לאחר צאת השבת ובהן חדר האוכל הענק שהפך במוצאי שבת לרחבת ריקודים, החניות העמוסות, חלק מהאוהלים ועוד. (צילום: בועז העצני).