פרסום ראשון! תלונה נגד משרד התיירות: ״הסיע את התיירת ה-3 מיליון בלימוזינה שפעלה בניגוד לחוק״ - 0404
+
פרסום ראשון! תלונה נגד משרד התיירות: ״הסיע את התיירת ה-3 מיליון בלימוזינה שפעלה בניגוד לחוק״

פרסום ראשון! תלונה נגד משרד התיירות: ״הסיע את התיירת ה-3 מיליון בלימוזינה שפעלה בניגוד לחוק״

משרד התיירות התקשר עם חברת לימוזינות והסיע את התיירת ה-3 מיליון בלימוזינה שפועלת ללא אישור להסעת נוסעים בשכר ובניגוד לחוק – כך נטען בתלונה שהוגשה בנושא למשרד התחבורה, מבקר המדינה ומשטרת ישראל.

כזכור, המשרד פינק את התיירת ואת בן זוגה שנחתו בישראל ובין השאר הסיע אותם בלימוזינה שחורה ומפוארת. גם שר התיירות יריב לוין ישב בלימוזינה.

ברישיון הלימוזינה מופיע כי מדובר ברכב פרטי. רכב פרטי אינו יכול, על פי החוק, להסיע נוסעים בשכר.

מוטי בר-נס, יו״ר אגודת אשכול, ומי שבאופן אישי דאג לאפשרות ייבוא לימוזינות לישראל באמצעות ועדת הכלכלה של הכנסת, שלח את מכתב התלונה תחת הכותרת: ״תלונה נגד משרד התיירות בגין העסקת לימוזינה לא מורשה להסעת נוסעים בשכר״ וכתב בין השאר: ״לצערי הרב המשרד הממונה על התיירות בישראל והממונה על רכבי אשכול בישראל, בז לחוק, רומס את המנהל התקין ופוגע בפרנסתם של מורי הדרך שעמלו קשה כדי לעמוד בדרישות החוק המחמירות לגבי לימוזינות״.

עוד כתב בר-נס: ״משרד התיירות השתמש בלימוזינה שמספרה… באופן המנוגד לחוק. הרכב אינו מאושר להסעת נוסעים בשכר ולכן לרכב אין גם ביטוח הסעת נוסעים בשכר. אני מתלונן למשטרת ישראל נגד משרד התיירות שעבר על החוק בעניין הסעת נוסעים בשכר. אני מתלונן למשרד התחבורה נגד משרד התיירות שעבר על החוק בעניין הסעת נוסעים בשכר. אני מתלונן למבקר המדינה נגד משרד התיירות שפוגע במורי הדרך, בעלי רכב אשכול, בעת שהוא מוציא משלחות שונות באמצעות רכבי אשכול וכנדרש וכופה עליהם מחירים של חאפרים״.

בר-נס מסר בתגובה לחדשות 0404 כי, ״משרד התיירות – כדי לחסוך כמה שקלים, העדיף להעסיק חאפר שאין לו רישיון הסעת נוסעים בשכר ואין לו ביטוח רכב כנדרש וזאת במקום לפעול באופן חוקי ומקצועי ולשכור שירותיו של מורה דרך. למעשה, משרד התיירות הסיע את התיירת ה-3 מיליון בלימוזינה שפעלה בניגוד לחוק״.

במשרד התחבורה הבהירו כי ״רישיון רכב מחייב הגדרה ברישיון עצמו של ״סיור ותיור״ כדי שיוכל להסיע נוסעים בתשלום״. ללימוזינה המדוברת אין רישיון תואם על פי הגדרת משרד התחבורה.

ממשרד התיירות נמסר כי, ״ההתקשרות נערכה כדין. נבדוק את הטענות״.

מחברת הלימוזינות (שמה שמור במערכת) נמסר לחדשות 0404 כי הם מחזיקים אישורים כדין, כולל ביטוח, להסעת נוסעים בתשלום. (בתמונה: הלימוזינה שבה נסעו התיירת ובן זוגה בחוף נווה מדבר).