חשיפה בלעדית של מכתבי עובדי מעון ראש הממשלה: מתייצבים לצד שרה נתניהו - 0404
+
חשיפה בלעדית של מכתבי עובדי מעון ראש הממשלה: מתייצבים לצד שרה נתניהו קובי גדעון, לע"מ

חשיפה בלעדית של מכתבי עובדי מעון ראש הממשלה: מתייצבים לצד שרה נתניהו

עובדות ועובדים בעבר ובהווה במעון ראש הממשלה בירושלים מתייצבים מאחורי רעיית ראש הממשלה, הגברת שרה נתניהו: לידי חדשות 0404 הגיעו מספר מכתבים שנשלחו במהלך השנים האחרונות ובהם העידו עובדות ועובדים על האווירה החיובית ועל מערכת היחסים הטובה בינם לבין הגברת נתניהו.

ג׳ (השמות כולם שמורים במערכת) אחת העובדות ששימשה כעוזרת אישית, מתארת: ״גם בתקופות לחוצות ובמערכות בחירות מעולם לא נתקלתי מצד הגברת נתניהו ביחס מזלזל. ההפך הוא הנכון, תמיד קיבלתי יחס טוב והערכה רבה״.

העובדת מתארת כי ״אני מכירה היטב את הגברת נתניהו, ראיתי תמיד כיצד היא מתחשבת בכל אדם באשר הוא, מכבדת אנשים ונוהגת כלפי הכל באצילות נפש. זאת הגברת נתניהו שאני מכירה ואף אחד לא ישכנע אותי אחרת״.

א׳, שעבד במעון רה״מ מדי יום, סיפר כי במשך החודשים בהם עבד הוא קיבל יחס חם ואוהב מהגברת נתניהו: ״זכיתי להכיר את אישיותה. היא נהגה בי בכבוד תוך הבנה ושימת לב לבעיותיי האישיות. נהנתי לעבוד שם ולמדתי רבות מניסיונה״.

ד׳, שעבד במעון רה״מ למעלה משנתיים, התייחס במכתבו למה שהוא מכנה "מסכת השקרים המתוארת בתקשורת" סביב מעון רה״מ: ״איני רואה שמץ של דמיון בין התיאורים בתקשורת לבין המציאות. אני עובד בצמוד אל משפחת נתניהו, בלי איפור ובלי מסכות, וזאת המשפחה הכי אמיתית שיש״. ד׳ כתב לשרה נתניהו: ״אני מחזק אותך, תומך בך ומלא הערכה אלייך״.

עובדת וותיקה נוספת, שהועסקה גם אצל ראשי ממשלה קודמים, מעידה כי ״מעולם לא נתקלתי ביחס שמיוחס בתקשורת לגברת נתניהו. תרדו מהאישה הזאת שצריכה כל הזמן להדוף את המתקפות. ולעיתונאים אני אומרת – תתעסקו במה שחשוב באמת״.

במכתב עליו חתומה ב׳, עובדת שהועסקה במעון רה״מ כחמש שנים, היא מתארת את כאביה נוכח הפרסומים התקשורתיים האחרונים. ״כואב לי לשמוע את המילים הקשות המוטחות בכם״, היא כותבת, ״כאחת שליוותה אתכם והכירה את האנשים מאחורי התארים. שמחתי ללוות אתכם ואני מעידה כי נרקמו בינינו יחסים אישיים טובים, מעבר ליחסי עובד-מעביד, אשר כללו השתתפות שלכם בשמחות שלי ולצערי גם בנסיבות פחות משמחות. למדתי מרעיית ראש הממשלה מהו כיבוד הורים, בזכות המסירות הגדולה שלה לאביה, שמואל בן ארצי ז״ל. למדתי ממנה על אכפתיות ונתינה למען אחרים. אני מחזקת אתכם!״.

בזמן שהתקשורת מראיינת בעיוות קול ובאנונימיות כמה עובדים ממורמרים שמצאו לנכון לתקוף ולהשמיץ את ראש הממשלה ואת רעייתו, מסתבר שהמציאות מעידה אחרת – ועשרות עובדים, וותיקים וחדשים, העידו בעשרות הזדמנויות קודמות כי המציאות במעון ראש הממשלה שונה לחלוטין מזו שהתקשורת מנסה לצייר.

כאמור, כל המכתבים נמצאים ושמורים בידי מערכת חדשות 0404.