האם שופט העליון זלזל בדברי המשפחות השכולות ונרדם באמצע הדיון? | צפו והחליטו - 0404
האם שופט העליון זלזל בדברי המשפחות השכולות ונרדם באמצע הדיון? | צפו והחליטו

האם שופט העליון זלזל בדברי המשפחות השכולות ונרדם באמצע הדיון? | צפו והחליטו

האם המשנה לנשיאת העליון, השופט עוזי פוגלמן, נרדם במהלך דברי בני משפחת הרב אבישי יחזקאל, שנרצח בפיגוע בבני ברק? לטענת בני משפחות שכולות וגורמים נוספים שהיו בדיון התשובה היא חיובית.

המקרה אירע במהלך דיון אתמול (חמישי) בדרישת המדינה להרוס את בית המחבל שביצע את הפיגוע הקשה בבני ברק לפני 40 יום, בו נרצחו חמישה בני אדם.

הדיון היה ארוך ולקח מספר שעות כאשר חלק מהדיון אף היה במעמד צד אחד, כאשר הוצגה חוות דעת ביטחוניות של שירות הביטחון הכללי על המחבל. בסוף הדיון ניתנו לבני המשפחה דקות ספורות לספר על בני יקיריהם שנרצחו.

בעוד הנשיאה אסתר חיות והשופט דוד מינץ היטו אוזנם ונראו קשובים לזעקת בני המשפחה, המשנה לנשיאה השופט עוזי פוגלמן נצפה כשהוא משועמם, לא מתעניין בדברי המשפחה השכולה, סוגר עיניים וככל הנראה אף מנמנם קלות.

הדבר עורר זעם רב אצל בני המשפחה השכולה שזעמו על כך שהשופט אטום לכאבם בעוד הוא היטה אוזן קשבת שעות רבות לטענת עורכת הדין של משפחת המחבל.

ממשפחות הנרצחים נמסר: "הגענו לבית המשפט לבקש צדק והרתעה. מצער ומקומם ששופט בוחר לא להקשיב לצד שלנו. אנחנו מקווים מאוד שהדבר לא רומז שהשופט כבר החליט טרם דברנו את החלטתו בעד משפחת המחבל".

שי גליק, מנכ"ל בצלמו, שהשתתף בדיון ומייצג את משפחות הנרצחים, מסר: "מדובר בחרפה. במשך שעתיים השופט פוגלמן הקשיב לעורכת דין המייצגת את משפחת המחבל. השופט פוגלמן אף הקשה שוב ושוב על נציגת המדינה וניכר שצידד בעמדת 'המוקד להגנת הפרט' המייצגים את משפחת המחבל. אולם להקשיב במשך שתי דקות לגיס הנרצח הוא לא יכול.

ניתן לראות ששני שופטי ההרכב האחרים הקשיבו בקשב רב לדברי המשפחה השכולה שאיבדה את היקר לה. הדבר לא מפתיע שכן גם בפיגוע הירי בתל אביב בשרונה בו נרצחו ארבעה אנשים צידד השופט פוגלמן במשפחת המחבל וסרב להרוס את כל הבית. בפסק דינו הוא כתב כי הרס הבית כולו אינו שומר על יחס ראוי וסביר מול מעשי המפגע לסבל שיגרם למשפחתו".

השופט פוגלמן. מנמנם?


השופט מינץ. לעומת פוגלמן הוא דווקא נראה עירני וקשוב לכאב המשפחות.

השופטת חיות. תנזוף בסגנה על הפגיעה במשפחות השכולות?

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]