ניצחון למחבלים | ימינה, תקווה חדשה והמשותפת הפילו את חוק ׳איסור פינוק מחבלים׳ - 0404

ניצחון למחבלים | ימינה, תקווה חדשה והמשותפת הפילו את חוק ׳איסור פינוק מחבלים׳

חברי ימינה, תקווה חדשה יחד עם שאר הקואליציה ויחד עם השותפים החדשים של בנט מהרשימה המשותפת, הפילו יחד את חוק ׳איסור פינוק מחבלים׳ שביקש לשים סוף לתנאים המפליגים אותם מקבלים המחבלים הכלואים בישראל.

החוק נפל ברוב של 62 נגד אל מול 51 בעד.

בשבוע האחרון פנו לחברי הכנסת משפחות נפגעי הטרור מאלעד והתחננו כי יצביעו בעד החוק, כאשר רק אמש ביקשה זאת גם אלמנת בועז גול ז״ל מנפתלי בנט בשיחה אישית. לצד זאת משפחות שכולות רבות שלחו פניה אישית לחברי הכנסת כשבנוסף דבורה גונן ואורית אטינגר מארק הגיעו היום לכנסת בניסיון לשכנע את חברי ימינה ותקווה חדשה להעביר את החוק.

עם זאת בסופו של דבר העדיפו חברי ימינה ותקווה חדשה שלא לפרק את השותפות עם רע״מ והמשותפת והצביעו נגד החוק יחד עם חברי הכנסת הערבים. ניר אורבך ויום טוב כלפון ברחו מהמליאה ולא הצביעו, מתוך ידיעה כי החוק יפול בסיוע הרשימה המשותפת.

הצעת ״חוק איסור פינוק מחבלים״ קובעת כי מהרגע שהמחבל מקבל תמלוגים או משכורות מהרשות הוא יאובחן כאוייב של מדינת ישראל ותנאי הכליאה שלו יהיו במינימום הנדרש ולא מעבר לכך.

בין התיקונים הכלולים בחוק: ביטול מעמד ה"דובר”, איסור כליאה עפ"י שיוך אירגוני, צמצום הפקדות קנטינה סנקציות על הפרת סעיף זה. ביטול ה"חאפלות”, איסור בישול ואכילה קבוצתית, צמצום תדירות הביקורים ואיסור מגע עם מבקרים, צמצום שידורי טלויזיה לשידורים ישראליים מפוקחים בלבד, צמצום שהיה מחוץ לתא, ביטול מוחלט של שחרור מינהלי וכן עיגון בחקיקה של איסור לימודים בכלא, למעט בגרויות לקטינים.

יו"ר סיעת הציונות הדתית, ח"כ אורית סטרוק, שיזמה את החוק אמרה לאחר הפלתו: "רחובות ישראל מדממים, המחבלים חוגגים, המשפחות השכולות זועקות, וחברי הכנסת של הקואליציה מיישרים קו עם מועצת השורא ועם אחמד טיבי יועצו של ערפאת.

שאלתי היום מה המחיר ששילמה הקואליציה לרע"מ על ההצבעות היום. ומה המחיר ששילמה לאחמד טיבי על ההצבעות ביום שני. הנה התשובה, הנה המחיר:
הקיטנה בכלא חייבת להימשך, כי הקואליציה חייבת להימשך.

עם ישראל משלם מחיר כבד על "ממשלת האחדות" המזוייפת, אחדות בין חיות הטרף ובין הקורבנות שלהם. אבל לא לאורך זמן. הקואליציה הזו קורסת ומתפוררת, חבריה רק מוסיפים עוד כתם של בושה על עצמם. בקרוב נחליף אותם ונתקן בע"ה".

מפורום 'בוחרים בחיים' של המשפחות השכולות ונפגעי הטרור נמסר: "כפי שהתרענו מתחילת הדרך, השותפות עם רע״מ מונעת ממשלת ישראל להילחם בטרור. חוק הפסקת פינוק מחבלים הוא חלק מסל שלם של חוקים שאמורים להילחם בטרור אך כפי שהוכח היום לא יוכל לעבור כל עוד תומכי טרור מרעמ ומהמשותפת מכריעים את גורל שרידות הקואליציה".

מתנועת אם תרצו נמסר: "ממשלת השינוי לא מצליחה לשנות את היחס למחבלים. כבר שנים שאנחנו חושפים את ההטבות שניתנות למחבלים בבתי כלא ולמרות הלחץ הממשלות הקודמות לא ידעו לצמצם את ההטבות. נראה שגם ממשלות השינוי מעדיפה שקט ופינוקים למחבלים על חשבון חיי ישראלים. זוהי נקודת שפל נוספת של ממשלות ישראל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]