מות העיתונאית בג'נין | ארצות הברית בגינוי חריף: "פגיעה בחופש העיתונות" - 0404
מות העיתונאית בג'נין | ארצות הברית בגינוי חריף: מתוך טוויטר

מות העיתונאית בג'נין | ארצות הברית בגינוי חריף: "פגיעה בחופש העיתונות"

דובר משרד החוץ האמריקני, נד פרייס, גינה היום (רביעי) את מותה של עיתונאיתאל ג'זירה בג'נין וקבע כי מדובר בפגיעה בחופש העיתונות.

ובציוץ בחשבון הטוויטר שלו כתב נד פרייס: "אנו שבורי לב בעקבות הריגת העיתונאית האמריקנית שירין אבו אקלה בגדה המערבית, ומגנים בחריפות את האירוע. החקירה חייבת להיות מיידית ויסודית, והאחראים חייבים לתת דין וחשבון. מותה הוא פגיעה בחופש העיתונות בכל מקום".

גם שגרירת ארה"ב באו"ם, לינדה תומס-גרינפילד, התייחסה לחילופי האש בג'נין במסרתה נהרגה העיתונאית, המחזיקה גם באזרחות אמריקאית: "אנחנו מעודדים את שני הצדדים להשתתף בחקירה הזו כדי שנוכל לרדת למה זה קרה. העדיפות הגבוהה ביותר של וושינגטון היא הגנה על אזרחים אמריקאים והגנה על עיתונאים". 

הרמטכ"ל אביב כוכבי מסר מוקדם יותר היום כי העיתונאית שהתה בזירת ירי ולא ידוע בשלב זה מי ביצע את הירי שממנו נהרגה: "יחידות צה"ל פועלות יום אחר יום בנחישות ומסכלות טרור. הפעילות נעשית בכל מקום ובמיוחד במרחב ג'נין שיש בו ריכוז מחבלים גבוה. במהלך הפעילות הלילה התבצע על ידי הפלסטינים ירי נרחב לעבר כוחותינו וירי פראי וחסר הבחנה לכל כיוון. בניגוד לפלסטינים בצה"ל מבצעים ירי מקצועי וסלקטיבי. הכתבת שנהרגה שהתה בתוך זירת ירי. בשלב זה לא ניתן לקבוע מי ביצע את הירי. אנחנו מצטערים על מותה. החיילים הלילה פעלו תחת אש והפגינו אומץ ונחישות כדי להגן על אזרחי ישראל. נמשיך לפעול בכל מקום וככל שיידרש". 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]