הרמטכ"ל על מות עיתונאית אל ג'זירה: "החיילים פעלו תחת אש והפגינו אומץ ונחישות" | צפו - 0404

הרמטכ"ל על מות עיתונאית אל ג'זירה: "החיילים פעלו תחת אש והפגינו אומץ ונחישות" | צפו

על רקע אירועי הלילה ופעילות צה״ל בג'נין: הרמטכ״ל סייר במרחב יהודה ושומרון וביצע תחקור ראשוני

דובר צה"ל: ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, סייר היום (רביעי) באוגדת יהודה ושומרון ובמרחב התפר, וביצע תחקור ראשוני של הפעילות המבצעית שבוצעה הלילה בג'נין.

במהלך הסיור, קיים הרמטכ"ל תחקור בנקודה בה חצו המחבלים שביצעו את הפיגוע האחרון באלעד וערך שיח עם מפקדי גדוד צבר בחטיבת גבעתי על הגברת מוכנות הכוחות והמשך המאמץ ההתקפי והסיכולי לשמירה על ביטחון תושבי ישראל.

כמו כן, הוצגה לרמטכ״ל הערכת המצב המודיעינית-מבצעית בגזרה.

הרמטכ"ל כוכבי התייחס למותה של עיתונאית אל ג'זירה בקרב היריות עם מחבלים בג'נין: "יחידות צה"ל פועלות יום אחר יום בנחישות ומסכלות טרור. הפעילות נעשית בכל מקום ובמיוחד במרחב ג'נין שיש בו ריכוז מחבלים גבוה. במהלך הפעילות הלילה התבצע על ידי הפלסטינים ירי נרחב לעבר כוחותינו וירי פראי וחסר הבחנה לכל כיוון. בניגוד לפלסטינים בצה"ל מבצעים ירי מקצועי וסלקטיבי. הכתבת שנהרגה שהתה בתוך זירת ירי. בשלב זה לא ניתן לקבוע מי ביצע את הירי. אנחנו מצטערים על מותה. החיילים הלילה פעלו תחת אש והפגינו אומץ ונחישות כדי להגן על אזרחי ישראל. נמשיך לפעול בכל מקום וככל שיידרש". 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]