הותר לפרסום: צה"ל והשב"כ סיכלו רשת הברחה ימית של ארגוני הטרור ברצועת עזה - 0404
הותר לפרסום: צה דובר צה"ל

הותר לפרסום: צה"ל והשב"כ סיכלו רשת הברחה ימית של ארגוני הטרור ברצועת עזה

לוחמי זרוע הים בשיתוף אגף המודיעין והשב״כ סיכלו תשתית להברחות ימיות של רכיבים לייצור אמצעי לחימה עבור ארגוני הטרור ברצועת עזה – כך הותר היום (רביעי) לפרסום.

במאמץ משותף של השב״כ, אגף המודיעין, פלגת הביטחון השוטף 916, שייטת 13 ומערך השליטה של זרוע הים, סוכלה רשת ההברחה במהלך אחד מנסיונות ההברחה עבור הזרוע הצבאית של חמאס.

בעקבות מידע מודיעיני, נעצרו שלושה מעורבים לאחר שיצאו בליל 8 באפריל ממעגנת עזה והחלו בשיט לאורך המרחב הימי שממול לרצועת עזה, הסמוך למצרים. כשניסו לחצות את הגבול לכיוון המים הטריטוריאליים של מצרים נעצרו על ידי כוחות צה"ל. 

לוחמי זרוע הים השתלטו על כלי השיט, עצרו אותו ואת החשודים והעבירו אותם לחקירת השב״כ. מפקד בסיס אשדוד, אל"מ אלי סוחוליצקי: ״פגענו בציר משמעותי אשר שימש להעברת רכיבים ליצור אמצעי לחימה לארגוני הטרור ברצועת עזה.

צה״ל פועל בכל עת על מנת למנוע את התעצמות ארגוני הטרור ותשתיותיו. המאמץ המודיעיני בצה"ל ובשב"כ  בשילוב כוחות השטח ומערך השליטה בזרוע הים, הם שהביאו להצלחת הסיכול״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]