תקדים: דיון בעתירה נגד הריסת בית מחבל יועבר בשידור חי - 0404
תקדים: דיון בעתירה נגד הריסת בית מחבל יועבר בשידור חי יונתן זינדל, פלאש 90

תקדים: דיון בעתירה נגד הריסת בית מחבל יועבר בשידור חי

לראשונה בהיסטוריה: ישודר דיון בעתירה נגד הריסת בית מחבל בבית המשפט העליון בשידור חי, כך החליטו היום שופטי העליון חיות, פוגלמן ועמית.

יש לציין כי שופטי העליון מונעים במקרים רבים הריסה מלאה או אפילו חלקית של בתי מחבלים ואף דוחים דיונים בנושא בימים ואף בשבועות למרות שחיקת ההרתעה. כעת יאלצו השופטים לקבל את החלטות כאשר הקהל הרחב צופה בנימוקים ובהחלטות בשידור חי.

ההחלטה התקבלה בעקבות בקשתו של ראש אגף מחקר ומדיניות בתנועת אם תרצו, אלון שוורצר במסגרת דיון בעתירת ארגון השמאל הקיצוני "המוקד להגנת הפרט" נגד הריסת בית המחבל דיא חמארשה, שביצע את פיגוע הירי הרצחני בבני ברק בו נרצחו חמישה בני אדם.

אלון שוורצר מסר לאחר ההחלטה: "אמנם עצם הדיון הוא אבסורד ועל שופטי בג"צ היה לדחות את העתירה על הסף אך היות והדיון מתקיים מדובר בדיון בעל עניין עצום לציבור הישראלי ועל כן יש לשדר אותו. זכות הציבור להיות חשוף לעובדה שארגון שעיקר מימונו מישויות מדיניות זרות עותר באופן סדרתי נגד הריסות בתי מחבלים ובכך הלכה למעשה ממשלות זרות מתערבות ופוגעות במדיניות הלחימה בטרור של ממשלת ישראל. אנו מברכים על ההחלטה וקוראים מכאן ואילך לשדר את כל הדיונים העוסקים בהריסת בתי מחבלים בשידור ישיר ולאפשר לציבור לחזות במלוא הדיון".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]