נתניהו: "עם ישראל מצפה שנקים בהקדם ממשלה לאומית חזקה" - 0404
נתניהו: נעם ריבקין פנטון, פלאש 90

נתניהו: "עם ישראל מצפה שנקים בהקדם ממשלה לאומית חזקה"

סיעה הליכוד התכנסה היום (שני) עם פתיחת מושב הקיץ של הכנסת. ראש הממשלה לשעבר נתניהו נשא דברים בפתח הישיבה.

נתניהו: ״היום לפני עשור שנים נפרדתי מאבי, פרופ׳ בנציון נתניהו ז״ל, שמצפן הציונות לא מש מידו. אבי היה היסטוריון דגול של עמנו שחקר את תולדות האינקוויזיציה וקורותיה של יהדות ספרד. ספגתי ממנו את אהבת העם והארץ, ואת ההכרה שעלינו לשמור מכל משמר על מתנת התקומה שזכינו לה במאמצים רבים.

תבונתו, השכלתו העצומה והבנתו את נבכי ההיסטוריה והמדינאות, משמשים לי מקור השראה יומיומי. רבים אומרים שאיש לא חזה את השואה. ובכן, זה לא נכון, ולא רק לגבי אזהרותיו המוכרות של ז׳בוטינסקי ליהודי פולין ב-1938.

ב-1933, כשהוא רק בן 23, כתב אבי את הדברים הבאים על עלייתו של היטלר באותה שנה לשלטון בגרמניה: ״האנטישמיות הגזעית מסיתה למלחמה עולמית נגד קיומם של היהודים.

אם אנטישמיות גזעית זו תתפשט, היא תסכן לא רק את זכויות היהודים אלא את עצם קיומם בכל מקום. מול השואה שמאיימת על העם היהודי תפקידנו להזכיר לעולם כולו מה מנחילה גרמניה לבניה. עלינו לשכנע אחרים שהתקפת ההיטליריזם על היהודים בגרמניה זו התקפה על האנושות כולה״.

דברים אלה נכתבו כמעט עשור לפני הפתרון הסופי של השואה, על ידי אבי, שהיה צעיר בן 23 בארץ ישראל. אם היו מקשיבים לאזהרות מעין אלה, ייתכן שתולדות עמנו היו אחרות.

אבי תמיד אמר לי שהתנאי ההכרחי לקיומו של כל גוף חי הוא היכולת לזהות סכנה בזמן – תכונה שאבדה לעמנו בגלות הארוכה.

הוא לימד אותי להביט נכוחה במציאות, להבין מה היא טומנת בחובה, ולהסיק את המסקנות הנדרשות. והמסקנה החשובה ביותר היא זו: רק עוצמה לאומית תבטיח את קיומנו במולדתנו. אין דבר אחר. קודם כל – עוצמה.

אין יום שאיני חושב על אבי וביום הזה אני אומר לכם: סכנה גדולה מרחפת עלינו. איראן דוהרת להתחמש בנשק גרעיני נגד ישראל בחסות הסכם בינלאומי שמקדם הממשל האמריקני הנוכחי – ובממשלת ישראל אין פוצה פה.

ממשלת החולשה וההונאה אינה מסוגלת לעמוד ולו לרגע אחד נגד המדיניות הכנועה של הממשל האמריקני נגד איראן, כפי שהיא איננה מסוגלת להילחם בטרור של חמאס. וכיצד היא תוכל בחמאס? הרי בנט ולפיד תלויים במוצא פיו של מנסור עבאס וחבריו שמחכים להנחיות של ראשי החמאס ומועצת השורא.

במקום להיות עסוקים בהדיפת הסכנות לקיומנו ובהרתעת אויבינו, בנט ולפיד עסוקים רק בהישרדותם האישית, או יותר נכון בשאלה מי מהם יהיה ראש ממשלת המעבר.

ממשלת החולשה וההונאה הזאת איבדה את הרוב בכנסת. היא איבדה את אמון הציבור. היא חייבת ללכת הביתה עוד היום. 

עם ישראל מצפה שנקים בהקדם ממשלה לאומית חזקה שמזהה את הסכנות לעמנו ונחושה להגן על מדינתנו. בעזרת השם בקרוב נקים ממשלה שתחזיר את השקט והביטחון לאזרחי ישראל ותבטיח את עתידנו"

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]