השומרון עולה להפגין מחר בירושלים: "הממשלה מפקירה את יהודה ושומרון ואת הנגב" - 0404
השומרון עולה להפגין מחר בירושלים: פלאש 90

השומרון עולה להפגין מחר בירושלים: "הממשלה מפקירה את יהודה ושומרון ואת הנגב"

לאחר שביום שישי הודיעה הממשלה במפתיע כי תקצץ למעלה מ-1,800 יחידות דיור מאישורי הבנייה ביהודה ושומרון, ותאשר בניה ערבית בשטחים ביו"ש בשליטה ישראלית מלאה, וכל זאת רגע לאחר הטבח באלעד. כך למשל בכפר תפוח, ישוב שבו הבנייה תקועה כבר שנים ואין אישור למתן תוקף לבנייה חדשה, וגם בפעם הקודמת הבנייה לא אושרה, כעת שוב הודיעה הממשלה כי לא תאשר שם בנייה שהייתה צריכה להיות מאושרת בהיקף של 132 יחידות דיור, גם בישוב מבוא דותן שם כבר שנים רבות לא אושרה בנייה חדשה, הורדו אישורי הבנייה של 256 יחידות דיור חדשות להפקדה.

מועצה אזורית שומרון הודיעה על השבתה מחר בבוקר של חצי יום, ותעלה מחר בשעה 11:00 להפגין מול ישיבת הממשלה בירושלים יחד עם תושבי מבוא דותן וכפר תפוח שהבנייה בהם תקועה מזה שנים. וביום שישי התבשרו כי אישורי הבנייה ביישובם לא יינתנו בהתכנסות הקרובה של מועצת התכנון העליונה.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן מסביר : "הממשלה מפקירה את יהודה ושומרון ואת הנגב, בזמן שהיא מקצצת בצורה בוטה באישורי הבנייה ביהודה ושומרון ומאשרת בנייה לרשות הפלסטינית הרצחנית בשטחי. C, ,וכל זאת בעיצומו של גל טרור נוראי כאשר אזרחים נטבחים ברחובות, יתומים ואלמנות חדשים מצטרפים למעגל השכול מדי יום. אנחנו לא נאפשר לבדיחה הזו על חשבון אזרחי ישראל ועל חשבון חיי אזרחי ישראל להמשיך. אנחנו נשבית את המדינה. הממשלה הזו חייבת להתחלף. טבח באזרחים אמריקאים לא היה נענה בפרס לטרוריסטים. רק ממשלת ישראל סבורה שעונש ליהודים הוא התשובה לטרור וכל זאת בתירוץ השחוק של "לחץ אמריקאי". באנו לכאן כדי לומר די! בנייה עכשיו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]