הרב איתן שנרב הגיע לנחם את משפחת שכנו שנרצח: "מחזיר אותנו לפיגוע שבו איבדנו את רנה" - 0404
צילום: יהונתן יפרח

הרב איתן שנרב הגיע לנחם את משפחת שכנו שנרצח: "מחזיר אותנו לפיגוע שבו איבדנו את רנה"

הרב איתן שנרב, הגיע הבוקר (שישי) לנחם את משפחת הנרצח אורן בן-יפתח הי"ד, בפיגוע הקשה אתמול (חמישי) באלעד.

הרב שנרב שאיבד את בתו רנה הי"ד, בפיגוע הקשה לפני שנתיים וחצי, היה שכנו של אורן בן יפתח הי"ד והכיר היטב את המשפחה.

הרב איתן שנרב: "קמנו הבוקר לפיגוע קשה מאד. חברים שלנו פה מהעיר. שוב פיגוע שוב נרצחים יהודים על זה שהם יהודים. מחזיר אותנו לפיגוע שאנחנו לפני שנתיים וחצי איבדנו את הבת שלנו, ראיתי את הדם שלה נשפך כמו מים ואני רואה היום שלא עושים מספיק כדי למגר את כל הרוע הזה.

לא רק שלא עושים מספיק, מזמינים אותנו מהפרקליטות להסכים לעסקאות טיעון לשחרר את הרוצחים עצמם. אומרים שיש מורכבות… כולם יודעים שהם רצחו, אומרים שזו לא השאלה. אמרתי להם: אתם משוגעים? אתם רוצים עוד פיגועים?! אם אנחנו לא נפעל ביד חזקה אין לנו סיכוי.

עם ישראל חזק והוא רוצה ממשלה חזקה, רוצה פרקליטות חזקה, רוצה שב"כ חזק. אסור לוותר בכהוא זה. לא למחבלים ולא למשפחות שלהם. 650 מחבלים נעצרו בעקבות הפיגוע שהו נרצחה רנה לפני שנתיים וחצי. כולם משתחררים בסופו של דבר בעסקאות טיעון. עם ישראל ממשיך לאבד דם טהור ואנחנו אומרים מספיק.

אנחנו מכירים מצוין את המשפחה. חברים טובים שלנו. על הבוקר הגעתי בכיתי איתם ביחד. ילדים קטנים. יש לו שישה ילדים, הגדולה בת עשר הקטן בן 11 חודשים. ישבנו עכשיו הרבה זמן עם הילדים הקטנים לדבר איתם – מה נגיד להם? שיתפסו את המחבלים כמו שאמרו עכשיו שר הביטחון וראש הממשלה ש"נתפוס את המחבלים ונביא אותם על עונשם"? לא נכון! הם לא מביאים אותם על עונשם. הם משחררים אותם. להפסיק לשחרר. להכרית את כל המשפחות שלהם".

הרב שנרב סיפר על אורן בן-יפתח הי"ד: "היה מגיע לשיעורי תורה. התכונה הכי מיוחד שלו זה החסד. משפחה שרוצים רק לעשות טוב".

בדובר צה"ל הכחישו כוונה לבצע עסקת טיעון עם המחבלים שרצחו את רנה הי"ד אך הודו שהתקיימו פגישות עם המשפחה מבלי לפרט מה הייתה מטרתן.

מדובר צה"ל נמסר: "בסיום חקירת הפיגוע בו נהרגה רינה שנרב ז״ל במעיין "דני" (עין בובין), הוגשו כתבי אישום חמורים נגד חברי החולייה שביצעה את הפיגוע, וכן נגד עשרות פעילי טרור נוספים. פעולות גורמי הביטחון הובילו לסיכול תשתית הטרור הקטלנית של החז"ע.

לא נכרתו הסדרי טיעון עם חברי החולייה שביצעה את הפיגוע. ביום 1 במאי 2022 נפגשה הפרקליטה הצבאית הראשית עם בני המשפחה, וסוכם כי פגישה נוספת תערך בעתיד הקרוב. צה"ל משתתף בצערה של המשפחה על אובדנה ומחזק את ידיה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]