ח"כ בן גביר ליועמ"שית: "להורות על בדיקה רפואית ונבצרות של השר בר לב" - 0404
ח תומר ניוברג, פלאש 90

ח"כ בן גביר ליועמ"שית: "להורות על בדיקה רפואית ונבצרות של השר בר לב"

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר פנה במכתב ליועמ"שית גלי בהרב-מיארה וביקש לבדוק את מצבו הרפואי של השר בר לב: "אבקש לבצע בדיקה עדכנית של מצבו הרפואי של בר לב", כתב "ובהתאם לתוצאות הבדיקה ובמידת הצורך להורות על נבצרותו של השר בר לב".

בפתח מכתבו הסביר בן גביר כי: "בחודשים האחרונים הולכת ומתגברת ההבנה הציבורית, כי השר לביטחון פנים עמר בר לב, סובל ממצב רפואי שמונע ממנו לכהן בתפקידו. ניתן ללמוד זאת הן משפת גופו בראיונות, בה הוא נראה ונשמע עייף ומבולבל, אך גם ובעיקר מאמירותיו, המלמדות כי מצבו הרפואי מדאיג ביותר".

בן גביר מפרט במכתבו שורה ארוכה של ההתבטאויות של בר לב בחודשים האחרונים, בהם בין היתר דבריו של בר לב בהלווייתה של דוריס יחבס הי"ד לפיהם "לא נשקוט עד שהמחבל יגיע לכלא ויישפט", התייחסותו של בר לב לדבריו בהלוויה בהם אמר כי לא שם לב למה שאמר על "המחבל הנרצח", הצדקתו של בר לב לפיגוע דקירה בשמעון הצדיק בטענה שהמחבלת "רבה עם אבא שלה כי עישנה נרגילה ועוד משהו", ועל כך שכתב "ליבי עם משפחות הנופלים" כשהתייחס לפעולת הימ"מ בג'נין בה חוסלו מחבלים ונפצעו לוחמים.

בן גביר מפנה גם לראיון שערך השר בר לב הבוקר ברשת ב', במהלכו חשף בר לב סוד מדינה שנשמר 38 שנה. בר לב גם אמר בראיון כי בחודש האחרון לא היו נרצחים, זאת למרות שרק בשבת האחרונה נרצח ויאצ'סלב גולב הי"ד בפיגוע ירי באריאל.

בסיום מכתבו כותב בן גביר כי: "התנהלותו של השר כוללת לא רק פגיעה במשפחות שכולות ומתן לגיטימציה לאויב, אלא בעיקר פגיעה ממשית בביטחון מדינת ישראל. כאשר שר חושף סוד מדינה וגורם נזק בטחוני שכזה, ברור שהוא לא כשיר, ויש יסוד ממשי לחשש כי המשך כהונתו כשר תגרום נזק בטחוני נוסף, והגיע השעה שתתנו דעתכם לנושא זה". לאור זאת דורש בן גביר מהיועצת המשפטית לממשלה ומרוה"מ לבצע בדיקה של מצבו הרפואי של בר לב ובהתאם לתוצאות להורות על נבצרותו.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]