כתב אישום נגד חמישה ערבים שתקפו באבנים אוטובוסים בירושלים - 0404
כתב אישום נגד חמישה ערבים שתקפו באבנים אוטובוסים בירושלים

כתב אישום נגד חמישה ערבים שתקפו באבנים אוטובוסים בירושלים

כתב אישום הוגש היום היום לבית המשפט המחוזי בירושלים נגד המחבלים טארק נתשה (21), נעים נתשה (23) ושלושה קטינים נוספים כבני 17, ערבים תושבי ירושלים וקלקיליה, שתקפו אוטובוסים וכלי רכב בירושלים בפיגוע אבנים במהלך חול המועד פסח.

על פי כתב האישום, הנאשמים, יחד עם מספר רב של ערבים נוספים, החליטו להשליך אבנים לעבר רכבים פרטיים שהנוסעים בהם הינם בעלי חזות או סממנים יהודים וכן לעבר אוטובוסים של חברת "אגד". לצורך כך התמקמה החבורה סמוך לצומת רוקפלר בירושלים והמתינה להגעת כלי רכב ואוטובוסים כשהם מצוידים באבנים ובסלעים. שם החלו הערבים ליידות אבנים לעבר שבעה אוטובוסים וכלי רכב שבהם נסעו עשרות נוסעים, בהם גברים, נשים וילדים. האבנים שיידו הנאשמים והאחרים, ניפצו את שמשות האוטובוסים וגרמו להם נזקים כבדים, ואף פגעו בנוסעים ונהגי האוטובוס שנזקקו לטיפול רפואי בעקבות זאת. בנוסף, בעת מעצרו של אחד הנאשמים הוא התחזה בכזב כאדם אחר וזאת במטרה להונות את השוטרים.

כתב האישום מייחס למחבלים ביצוע עבירות של התפרעות, מעשה טרור של חבלה בכוונה מחמירה, יידוי או ירי של אבן או חפץ אחר לעבר כלי תחבורה, חבלה במזיד ברכב ממניע גזעני, ניסיון חבלה במזיד ברכב ממניע גזעני, כניסה לישראל שלא כחוק והתחזות כאדם אחר.

הפרקליטות מבקשת מבית המשפט להורות על מעצרם של הנאשמים עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם. בבקשת המעצר נכתב, בין היתר, כי "המשיבים ביצעו את המיוחס להם בתקופה בה התרבו אירועי הפרות סדר ואלימות בירושלים ולכן מעידים במעשיהם כי הם מוסתים, וכי אין מדובר במסוכנות קונקרטית".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]