בזמן שהבנייה הערבית משתוללת: הממשלה שלחה כוחות לפגוע בהתיישבות היהודית בברוכין - 0404
בזמן שהבנייה הערבית משתוללת: הממשלה שלחה כוחות לפגוע בהתיישבות היהודית בברוכין ירון פישר

בזמן שהבנייה הערבית משתוללת: הממשלה שלחה כוחות לפגוע בהתיישבות היהודית בברוכין

כוחות משטרה ומנהל אזרחי הגיעו היום (שני) לישוב ברוכין במערב השומרון והחלו בפינוי קרוואנים הסמוכים לישוב. כעת שלושה קרוואנים מפונים מהמקום. נציין כי בכל אזור גוש מערבא וואדי סוסי ישנם עשרות מבנים פלסטיניים בלתי חוקיים, אשר דיווחים עליהם הועברו בחודשים האחרונים למנהל האזרחי – אולם כאשר מדובר בבנייה ערבית – לא נעשתה כל אכיפה בנידון.

עשרות תושבי ברוכין מוחים בשעה זו נגד הפינוי, על כי הפינוי מתבצע כה סמוך ליום הזיכרון ויום העצמאות, ועל כי לא נעשית כל אכיפה מצד המנהל נגד הבנייה הערבית הבלתי חוקית.

יוסי דגן תקף את הממשלה בחריפות בעקבות הפינוי: "הממשלה שהורסת בנוגדנות כל קרוואן של יהודים בשטח שמעולם לא היה שייך לאף אדם, כשבהר ממול ישנם למעלה מ-80 בתים ערבים לא חוקיים בהם היא לא נוגעת – חייבת להתחלף. זו אפליה בוטה של הממשלה כלפי יהודים ביהודה ושומרון.

בעוד שכמה קרוואנים ישנים בשטח שלא שייך לאף אחד ומעולם לא היה שייך לאף אחד הפכו לבעיה הכי גדולה של המדינה, סביב ברוכין, עלי זהב וואדי סוסי ישנם למעלה מ-80 בתים לא חוקיים בעליל שנבנו במסגרת ההשתלטות של הרשות הפלסטינית על שטחי C. למות כל הסיורים, הבקשות והתחינות שלנו אין פוצה פה ומצפצף, ועדיין לא הרסו אפילו מבנה אחד.

הממשלה הזו צריכה להתחלף, אנחנו נלחם על ארץ ישראל ולא נוותר על אדמתנו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]