משפחת הנרצח בפיגוע דורשת מבג"ץ: הקדימו את הדיון על הרס בית המחבל - 0404
משפחת הנרצח בפיגוע דורשת מבג

משפחת הנרצח בפיגוע דורשת מבג"ץ: הקדימו את הדיון על הרס בית המחבל

למרות גל הטרור בבג"ץ נמשכת המגמה של עיכוב הריסת בתי מחבלים וצימצום ההרס למינימום האפשרי וזאת חרף קביעת מערכת הביטחון כי מדובר בכלי אפקטיבי במיוחד הגורם להרתעה אצל המחבלים ועשוי להציל חיים. 

בצה"ל דווקא פועלים לאחרונה להוציא צווי הריסה באופן מהיר אך מערכת המשפט מנסה לעכב ככל יכולתה את ההרס. כך למשל, בדיון על הרס בית המחבל שרצח את יהודה דימטמן הי"ד התקיים חודש שלם לאחר צו הביניים, דבר המביא לפגיעה קשה בהרתעה ובאפקטיביות של הריסת בית המחבל.

כמו כן, לפני כשבוע הודיע בג"ץ שהוא אוסר בשלב זה להרוס את בית המחבל מהפיגוע בבני ברק. השופטים החליטו לדחות את הדיון בשלשה שבועות.

כעת אנחנו חושפים שהבוקר שעו"ד מיכאל ליטווק שמייצג את משפחת השוטר אמיר חורי ז"ל, שנרצח בפיגוע הקשה בבני ברק בעת שהסתער על המחבל, פנה הבוקר לבית המשפט העליון בבקשה להקדים את הדיון.

עו"ד ליטווק דורש בשם משפחתו של חורי ז"ל לקיים את הדיון באופן מיידי ומציין כי דיון לגבי פרישת ח"כ שיקלי התקיים תוך מספר ימים ואילו דיון בנושא ביטחוני כה חשוב נדחה בשבועות ארוכים.

שי גליק, מנכ"ל בצלמו, מסר: "הרס בתי מחבלים הינו כלי הרתעתי ממדרגה ראשונה. לצערנו בג"ץ מתייחס לזה כאל סכסוך נדל"ן רגיל ונדוש ודוחה דיונים בנושא על ימין ועל שמאל. אנחנו דורשים לקבוע שכל פעם שבג"ץ בוחר להוציא צו ביניים בנושא ביטחוני שקשור לחיי אדם עליו לקיים דיון בהקדם האפשרי ולכל המאוחר תוך שבוע מרגע צו הביניים".

מבית המשפט לא נמסרה תגובה מדוע שוב ושוב דוחים שופטי העליון את הדיונים אודות הריסת בתי מחבלים. (בתמונה: גיבור ישראל אמיר חורי ז"ל)

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]