אילנה ראדה נגד הפרקליטות: "אם השופט יפסול את עצמו נצא להפגנות" - 0404
אילנה ראדה נגד הפרקליטות: מיכאל גלעדי, פלאש 90

אילנה ראדה נגד הפרקליטות: "אם השופט יפסול את עצמו נצא להפגנות"

על רקע דברי ראש הרכב השופטים במשפט זדורוב והרמז לפרקליטות כי אם לא יביעו בו אמון הוא יפסול את עצמו, תוקפת אילנה ראדה, אמה של תאיר ז"ל, את הפרקליטות ומאיימת ביציאה להפגנות ענק.

אילנה ראדה: "לא יהיה כדבר הזה (פרישה של השופט), חרב עולמה של מדינת ישראל. אנחנו היינו עדים למה שהיה. הבנו שרוצים להפיל פה את השופט. אני אצא להפגנה, אם יעז השופט לפסול את עצמן או יפסלו אותו, כל מדינת ישראל תצא החוצה להפגנות לא יתכן כשמגיע משפט צדק הפרקליטות תעשה פה מהלך עברייני
אני רוצה את הצדק ובאמת מגיעים אליו עם הרבה קושי".

כזכור, השופט תקף מוקדם יותר את הפרקליטות וסיפר על מסע לחצים שנועד להשפיע על החלטתו בתיק: "הייתי קרוב לפסול את עצמי מכס השיפוט במשפט החוזר על רצח תאיר ראדה. היה לי פסח שחור. נעשו כאן דברים שאסור לעשות במדינה דמוקרטית. היו עלי לחצים, לא רק מהתקשורת גם מגורמים שאתם לא מכירים. הייתי קרוב לפסול את עצמי, לא עשיתי את זה רק בגלל אם המנוחה.

אני לא יכול לדון בתיק הזה בנפש חפצה כשהתביעה עושה מה שהיא עושה. היא מטילה בי דופי, ויש קמפיין אישי נגדי שיש עליו טביעות אצבעות. ככל שהבעת אי האמון תימשך, אני אצטרך לשקול את צעדיי, על כל המשתמע מכך. אני אומר את הדברים בלב כבד מאוד. חבריי יודעים שיש לי לב קשה מאוד בתיק הזה. מה שמטריד אותי בתיק הזה, זה יותר אילנה ראדה. לכן כמו שאמרתי, יש עוד דברים, שלא את כולם אני רוצה לחשוף עכשיו, מי שצריך לדעת יודע, שנעשו כאן באופן שלדעתי אסור שייעשו במדינה מתוקנת".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]