השר כהנא בדיון שיקלי: "ימינה הצילה את עם ישראל מחוסר המשילות שהיתה ברחובות" - 0404
השר כהנא בדיון שיקלי: יונתן סינדל, פלאש 90

השר כהנא בדיון שיקלי: "ימינה הצילה את עם ישראל מחוסר המשילות שהיתה ברחובות"

החל הדיון הדרמטי בוועדת הכנסת בבקשת בנט, להכריז על ח"כ עמיחי שקלי כ"פורש" מסיעת ימינה. ח"כ איתן גינזבורג ממלא את מקומו של יו"ר הוועדה בניהול הדיון.

פרקליטו של ח"כ שיקלי, עו"ד גיא בוסו הלין על כך שיו"ר הוועדה לא מאפשר לו להשמיע טיעונים מקדמיים טרם תחילת הדיון. לדבריו, אסור ליו"ר הוועדה לאפשר לשר כהנא לדבר לפני שהוא ישמיע את דבריו. בוסי הצהיר כי הוא יפנה לבית המשפט המחוזי.

ח"כ בן גביר ליו"ר וועדת הכנסת איתן גינזבורג שסגר את המיקרופנים לחברי הכנסת: "אתה הופך את הדיון לבעייתי, תפתח את המיקרופנים תתן לאופוזיציה גם לדבר, מה זאת ההתנהגות הזאת? אתה מפריע לנו לחופש הביטוי. חופש הביטוי הוא נשמת אפה של הדמוקרטיה".

ח"כ אופיר כץ פנה לנוכחים ושאל: "איפה בנט למה הוא לא פה? התרגלנו שהוא מפחד ממפגש".

כאשר ניסתה לדבר חברת הכנסת אורלי לוי גינזבורג לא אפשר לה ולבסוף ביקש להוציאה מהאולם. בדרכה החוצה אמרה לוי לגינזבורג כי הוא "עבד שימושי, פעם חשבתי שאתה ערכי".

חבר הכנסת אופיר כץ הקריא בוועדת הכנסת ציטוטים של ח״כ מתן כהנא מהעבר על הבטחות שהפר והוצא מהוועדה.

פרקליטו של ח"כ עמיחי שיקלי, עו"ד גיא בוסו החל להשיב לטענות שהושמעו כנגד ח"כ שיקלי. לדבריו, אסור לשר כהנא להשתתף בדיון ואני מבקש להוציא אותו. הנוכחות שלו כאן הוא צלם בהיכל. חברי הכנסת מלכיאלי אמר, גם במשרד הדתות הוא צלם בהיכל.

בוסי ציטט סעיפים מתקנון הכנסת שלדבריו תומכים בדעתו. בוסי ביקש שכל טיעוניו של השר כהנא ימחקו מהפרוטוקול. התוכן של דבריו שקרי לחלוטין. לדבריו, מה הקשר בין הטיעונים של השר כהנא כלפי ח"כ נתניהו, לטענות כנגד ח"כ שיקלי? בוסי הוסיף וטען כי ניהול הדיון מנוגד לחוק.

בוסי ביקש לפסול את ח"כ שירלי פינטו קדוש מלהשתתף בדיון מאחר והיא ח"כ נורבגית כלשונו, ומאחר שהיא נכנסה לכהן כח"כ לאחר שהשר כהנא התפטר מהכנסת, לדבריו זה ניגוד עניינים.

לדבריו, בית המשפט רמז לשר הפנים דרעי למשוך את ידיו מקבלת החלטה בנושא ראש עיריית טבריה בשל מילה אחת שאמר. מאחר וח"כ שירלי פינטו כינתה את ח"כ שיקלי כווירוס בכנסת, האם אין זו דעה קדומה? טען עו"ד בוסי.

עו"ד בוסי המשיך לטעון ומבקש לפסול את ח"כ בועז טופורובסקי מלהשתתף בדיון נוכח התבטאותו כנגד ח"כ שיקלי. בוסי הלין על כך שיו"ר הוועדה מונע ממנו מלהציג לוועדה עדים והוכחות. וכן על כך שמגיש בקשת הפרישה בנט נעדר מהדיון.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]