בהתיישבות דורשים: מטס חיל האוויר צריך לעבור מעל יישובי השומרון - 0404
בהתיישבות דורשים: מטס חיל האוויר צריך לעבור מעל יישובי השומרון מועצה אזורית שומרון

בהתיישבות דורשים: מטס חיל האוויר צריך לעבור מעל יישובי השומרון

לאחר ההחלטה כי מטס חיל האוויר יעבור השנה מעל העיר חברון במסגרת יום העצמאות ה-74, פנה הבוקר (ראשון) ראש מועצת שומרון יוסי דגן לרמטכ"ל אביב כוכבי, וביקש ממנו להפסיק את האפליה כנגד תושבי השומרון: "לצד עיר האבות חברון, השומרון מהווה אבן יסוד לבניין מדינת ישראל, בו מתגוררים עשרות טייסי קרב בסדיר ובמילואים, וראוי שהמטס יעבור גם מעליו.

לקראת יום העצמאות ה74 הבא עלינו לטובה, אזכיר כי אשתקד הופלו תושבי יהודה ושומרון במטס חיל האוויר, כמו גם עשרות טייסי צה"ל בקבע ובמילואים המתגוררים בישובים אלו.

שמחתי לראות במפת המטס כי השנה ביום העצמאות יעבור המטס מעל עיר האבות חברון, זוהי בהחלט התחלה של צמצום וביטול ההדרה שהייתה. אך דא עקא, המטס לא עובר כלל מעל לב הארץ: אזור השומרון ובנימין כולל העיר אריאל, זאת לעומת קיומו של המטס מעל אום אל פאחם. אשמח ואודה על תיקון הליקוי, וקיום המטס גם מעל קבוצת ישובים המייצגת באופן נאות את יישובי השומרון", חתם דגן את מכתבו.

לאחר שליחת המכתב לרמטכ"ל מסר יוסי דגן: "השומרון הוא לב ליבו של ארץ ישראל ומהווה כ-12% משטח מדינת ישראל. הוא מקפל בתוכו את הולדת האומה הישראלית ואת ההיאחזות העברית בנחלת האבות. המטס עובר בסמוך לאזור השומרון לא ייתכן שאזור כל כך משמעותי מבחינה היסטורית יישאר מיותם ביום חגה של מדינת ישראל. במקום בו התהלכו והתיישבו אבות האומה – חייבים לעבור מטוסי חיל האוויר של מדינת ישראל.

כל זאת לצד אלפי אנשי כוחות הביטחון וטייסי הקרב בסדיר ובמילואים שמתגוררים בשומרון, ומצפים גם הם ליהנות ממטס חיל האוויר של צבא ההגנה לישראל ביום העצמאות ה-74 של מדינתנו האהובה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]