היום ייגזר דינו של רוצח הרב שי אוחיון - אלמנתו דורשת למנוע תשלום ממשפחת המחבל - 0404
היום ייגזר דינו של רוצח הרב שי אוחיון – אלמנתו דורשת למנוע תשלום ממשפחת המחבל באדיבות המשפחה

היום ייגזר דינו של רוצח הרב שי אוחיון – אלמנתו דורשת למנוע תשלום ממשפחת המחבל

בבית המשפט המחוזי לוד יינתן היום (ראשון) גזר דינו של המחבל חליל דויכאת, שהורשע ברצח בנסיבות מחמירות של הרב שי אוחיון הי"ד, וכן בעבירות על חוק המאבק בטרור. לדיון יגיעו בני המשפחה בליוויו של עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו.

נזכיר כי בדיון הטיעונים לעונש שהתקיים בחודש שעבר התייצבה אלמנת הרב אוחיון מול המחבל ודרשה מבית המשפט לא להסתפק בעונש המקסימלי, אלאל לעשות ככל שיידרש בכדי למצות עם המחבל את הדין.

האלמנה ביקשה מהשופטים למנוע מתן פרסים מהרשות למחבל: "אבקש שבית המשפט ימצה את הדין וישפוט את הרוצח הזה והמעשה האכזרי שהוא עשה. אבקש שבית המשפט יעשה כל מה שנדרש ולא יסתפק בעונש המקסימלי כדי שמעשים כאלו לא ישנו. ברגע שתפסקו לו את העונש, מדינת ישראל מאפשרת לו לקבל פרס. הוא והמשפחה שלו יקבלו תגמולים וכספים שמדינת ישראל תאשר אותם וזה בעצם פרס לטרור. חשוב לי שאדם אחר שיחשוב לקחת נפש יחשוב פעמיים מה הוא מסכן".

במהלך הדיון, התפרץ המחבל דויכאת מספר פעמים בקריאות הפרעה למהלך המשפט ולעדותה של סיוון אוחיון ואמר דברי גנאי על הנרצח. על בית המשפט צעק המחבל "אתם הטרוריסטים, אני לא טרוריסט". השופטים נאלצו במהלך הדיון להזהיר את המחבל שלא ימשיך להפריע למהלך הדיון.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את משפחת אוחיון אמר לקראת גזר הדין: "היום צפוי להינתן גזר דין של מאסר עולם למחבל הרוצח. חשוב לחזור ולומר – במלחמה בטרור האכזרי לא די בענישה הפלילית כלפי המחבל אשר גדל בסביבה תומכת טרור. מדינת ישראל חייבת להפעיל כלי הרתעה עוצמתיים לייבוש הביצה, לרבות גירוש משפחת הרוצח מהארץ".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]