הנשיא הרצוג לארדואן: "לא להקשיב לקולות הסתה ותעמולה שקרית" - 0404
הנשיא הרצוג לארדואן: איתי בית און

הנשיא הרצוג לארדואן: "לא להקשיב לקולות הסתה ותעמולה שקרית"

נשיא המדינה שוחח היום (שלישי) עם נשיא טורקיה, רג'יפ טאיפ ארדואן במטרה להרגיע את הרוחות בעקבות גל הטרור והתפרעויות ערבים בהר הבית.

השיחה התקיימה בהמשך לפנייתו של נשיא טורקיה בבקשה לקיים שיחה עם נשיא המדינה ברקע המתיחות הביטחונית בימים האחרונים. מטעמו של הרצוג נמסר כי השיחה התקיימה ברוח טובה ובפתיחות.

נשיא המדינה הדגיש כי בניגוד למה שנטען בדיווחים שקריים, מדינת ישראל מקפידה לשמור על הסטטוס קוו ועל חופש הפולחן, במיוחד בתקופה זו, על מנת שבני כל הדתות יוכלו לחגוג את החגים בבטחה – יהודים, מוסלמים ונוצרים, כפי שגם הבהיר בפגישתם בטורקיה ובביקורו בירדן בחודש שעבר.

הרצוג ציין בפני נשיא טורקיה את המאמצים הרבים של משטרת ישראל וכוחות הביטחון שמאפשרים את קיום התפילות מידי יום בהר הבית, וזאת על אף הפרובוקציות וההסתה שגורמים שונים מעוררים.

עוד הוסיף הנשיא, כי אל לנו להקשיב לקולות הסתה ותעמולה שקרית, וכי הציבור נושא את עיניו למנהיגי האיזור ומצפה מכולנו לגלות אחריות ולהביא להרגעת הרוחות בימים המקודשים לכלל הדתות והאמונות במרחב. הנשיא ביקש להדגיש שעלינו לגנות אלימות מכל סוג, וציין במיוחד את המקרה בו הותקפו יהודים בדרכם לתפילת החג בכותל המערבי.

נשיא טורקיה הביע דאגה וכאב על אירועי הימים האחרונים. בשיחה הדגיש נשיא טורקיה כי הסטטוס קוו במקומות הקדושים חשוב מאוד לעולם המוסלמי וכי הוא שמח לשמוע את האמירות הנוקבות של ההנהגה בישראל על השמירה עליו. עוד הוסיף כי הוא מודאג ממאורעות הימים האחרונים ומפגיעה בחפים מפשע, וביקש שברוח ביקורו החשוב של נשיא המדינה בטורקיה ימשיכו יחד לפעול למען השמירה על השלום והשלווה באזור.

השניים סיכמו כי ימשיכו ויעמדו בקשר שוטף וגם בעת מחלוקות, וזאת במטרה להביא להרגעת הרוחות וחיזוק היחסים בין המדינות.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]