משרד הבריאות מבהיר: אין מקרים בישראל של דלקת כבד חדה בילדים - 0404
משרד הבריאות מבהיר: אין מקרים בישראל של דלקת כבד חדה בילדים רמב״ם

משרד הבריאות מבהיר: אין מקרים בישראל של דלקת כבד חדה בילדים

מוקדם יותר היום (שלישי) דווח בערוץ 14 כי במכתב שנשלח מטעם משרד הבריאות לצוותים הרפואיים ברחבי הארץ, מזהיר המשרד מפני התפרצות של דלקת כבד חדה בקרב ילדים, לאחר שהדלקת זוהתה במספר מדינות ברחבי העולם. עוד דווח כי במכתב מבקש המשרד מהרופאים "להגביר ערנות" ולדווח על כל מקרה חריג.

הדיווח עורר בהלה בקרב הורים רבים ובעקבות כך החלו שמועות ודיווחים על התפשטות דלקת הכבד גם בילדים בישראל – דבר שאינו נכון. בעקבות השמועות והדיווחים הבהירו במשרד הבריאות כי לא התגלו בישראל מקרים של דלקת כבד חדה בילדים.

משרד הבריאות: "בהמשך לשאלות כתבים. אנו מבהירים- אין מקרים בישראל של דלקת כבד חדה בילדים. 

בעקבות הודעת ארגון הבריאות העולמי על מקרים בעולם של דלקת כבד חדה ממקור לא ידוע (שפורסמה לפני כ-10 ימים), בדק משרד הבריאות מול איגוד רופאי הילדים ואיגוד רופאי זיהומיות ילדים ולא היו מקרים בישראל.

בהתאם יצאה הנחיה רשמית מטעם המשרד למנהלי קופות החולים ובתי החולים לדווח על כל מקרה. יודגש כי נכון לעכשיו, לא דווחו למשרד הבריאות מקרים כאלה בישראל".

unsplash

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]