החלה צעדת חומש | 20,000 בני אדם בדרכם: "עם ישראל איתן וחזק!" - 0404
החלה צעדת חומש | 20,000 בני אדם בדרכם:

החלה צעדת חומש | 20,000 בני אדם בדרכם: "עם ישראל איתן וחזק!"

החלה צעדת ההמונים לכיוון היישוב חומש. אמש (שני) הודיעו כוחות הביטחון כי יאבטחו את קיום הצעדה, ועשרות אלפי בני אדם צועדים כעת לכיוון היישוב חומש.

ראש מועצת שומרון, יוסי דגן, מוביל את הצועדים יחד עם ראש ישיבת חומש הרב אלישמע כהן, חברי כנסת רבים, והמשפחות השכולות של חומש. בין חברי הכנסת שהגיעו לצעוד עם האלפים: ח"כ עידית סילמן, יו"ר סיעת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ', חכ מיכל וולדיגר, ח"כ איתמר בן גביר, וח"כ אתי עטיה. 

לצד דגן וחברי הכנסת, צועדים בשעה זו נציגי המשפחות השכולות של גרעין חומש, משפחתו של שולי הר-מלך הי"ד, משפחתו של עידו זולדן הי"ד, ומשפחתו של יהודה דימנטמן הי"ד.

לצעדה הצטרפו ראשי הרבנים בהם: הרב אלישמע כהן – ראש ישיבת חומש, הרב אליקים לבנון – רב השומרון, הרב יעקב אריאל – רב העיר רמת גן, הרב מיכה הלוי – רב העיר פתח תקווה, הרב שמואל אליהו – רבה של צפת, הרב דב ליאור – רבה של קריית ארבע, הרב דוד ג'יאמי – רב ישיבת הר המור, הרב מישאל רובין – ישיבת שבי חברון, הרב דוד דוקביץ רב הישוב יצהר, הרב מנחם בורשטיין ראש מכון פואה, הרב אבינועם הורביץ ראש הישיבה התיכונית קרית ארבע, הרב יוסף וויצן רב הישוב פסגות, הרב דוד פנדל ראש ישיבת ההסדר שדרות.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן, קרא לממשלה להענות לדרישת העם: "האלפים הרבים שבאים לכאן, הגיעו כדי להעביר מסר לממשלת ישראל – הורידו את ידיכם מחלוצי חומש. הציבור שהגיע לכאן בהמוניו מייצג את הרוב הגדול בעם ישראל, שהוא ציבור בריא, שמחובר לעם שלו, ויש לו כבוד לאומי וזקיפות קומה, והציבור הזה אומר לממשלה תורידו את הידיים שלכם מחומש, תפסיקו עם הפינויים והמחסומים ועם ישראל יתקן את הטעות של הגירוש ויחזיר את ההתיישבות לחומש שא-נור גנים וכדים. ממשלה שמפקירה גם בנגב וגם בחומש נחליף אותה בממשלה שעם ישראל ראוי לה – ממשלת ימין מלא". 

מישיבת חומש נמסר: "שוב ושוב מתברר שעם ישראל איתן וחזק ורוצה בארץ ישראל! שוב ושוב עשרות אלפים מגיעים אל חומש שהפכה להיות סמל לגבורה, לעקשנות ולתקווה גדולה ואמונה שאפשר לתקן! האירוע היום הוא סמל לחרות היהודית שעם ישראל מחפש ושואף לה. נמשיך להיאבק במחסומים בדרך לחומש ובמחסומים בדרך לחיבור הטבעי והנדרש בין עם ישראל לארצו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]