מעל 10,000 מטיילים באתרי התיירות בשומרון - 0404
מעל 10,000 מטיילים באתרי התיירות בשומרון תיירות שומרון

מעל 10,000 מטיילים באתרי התיירות בשומרון

מעל 10,000 בני אדם פקדו במהלך היום (ראשון) את אתרי התיירות בשומרון, ואנשי "תיירות שומרון" נערכים לעשרות אלפי מטיילים נוספים בימים הקרובים.

המטיילים נהנו מפסטיבל אביב במבוא דותן, צפו על עמק דותן, יצאו לסיורים מודרכים לבור יוסף ונהנו מפארק חבלים שחקני רחוב ומתקני נינג'ה בשיאו הונחה אבן פינה שיכיל מעון ומבנה קהילתי, כמו כן נהנו המטיילים מצפייה על כל רחבי הארץ מהמרפסת של המדינה וכן מטיול ראשון מסוגו לצרידה המקראית הסמוך ליישוב פדואל.

רבים ביקרו ביקבים עטורי הפרסים של השומרון ופקדו את אתרי התיירות המורשת והטבע בהם הגן הלאומי הר גריזים, נחל קנה, שכונת השומרונים, ונהנו מרייזרים מול הנוף עוצר הנשימה שמעל הר כביר.

תיירות שומרון

גם מחר יהיו פתוחים אתרי התיירות לאלפי מטיילים נוספים. בין השאר ניתן יהיה לבקר מחר גם בגן הלאומי שומרון העתיקה (סבסטיה) וליהנות מהצגות סיורים ללא תשלום סדנאות לילדים ועוד. ביצהר יתקיים ביום שלישי פסטיבל שיכלול פארק חבלים, קיר טיפוס, סיורים מודרכים לבור הציפורים ואלוני יצהר כל זאת ללא תשלום, וביום ד' ה 20.4 מוזמן הציבור ל"פסטיבל עיבל" בעקבות הקמע האבוד, ניתן יהיה ליהנות מסיורים מודרכים, אמני רחוב ליד מזבח יהושע, משחקי ענק ונסיעה בספארי שטח כל זאת ללא תשלום.

בפסטיבל "המרפסת של המדינה" בפדואל ניתן יהיה ליהנות גם בשלושת הימים הקרובים מסיורים ללא תשלום, פארק חבלים, שחקני רחוב במצודה, סיורים לחירבת צרידה, עפיפוניאדה ומתצפית מרהיבה כמעט לעבר כל מישור החוף.

תיירות שומרון

בישוב אבני חפץ יתקיים מחר (שני) הפנינג שיכלול אומגה, קיר טיפוס, פארק חבלים, נינג'ה לילדים מתחם פיינטבול ועוד.

בהר כביר ניתן יהיה ליהנות בימים שני ושלישי של חוה"מ מהדרכות בהר כביר, שחקני רחוב, טעימות יין ביקב כביר, משחק בריחה אינטרנטי, תצפית לעבר עמק תרצה היפהפה ועוד. ובגן הלאומי הר גריזים ניתן יהיה בכל ימי חול המועד ליהנות מהדרכה והצגות לאורך כל היום. לאוהבי הבשר והיין, בדרך להר גריזים ניתן לעצור לטעימות יין ביקב הר ברכה ומארוחה במסעדת היקב הכשרה לפסח. וכמובן לא לשכוח את טחינת הר ברכה המפורסמת.

תיירות שומרון

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]