מערת המכפלה: עשרות אלפי מבקרים צפויים להגיע בחג - 0404
מערת המכפלה: עשרות אלפי מבקרים צפויים להגיע בחג דוברות המשטרה

מערת המכפלה: עשרות אלפי מבקרים צפויים להגיע בחג

במועצה המקומית קריית ארבע חברון מתכוננים לימי חופשת חול המועד, למערת המכפלה צפויים להגיע במהלך החג עשרות אלפי מבקרים מכל הארץ וגם מבקרים יהודים מהעולם כולו.

בימי שני ושלישי השבוע ייפתחו כלל אולמות מערת המכפלה ליהודים בלבד ובכללם אולם יצחק הסגור ליהודים ברוב ימות השנה.

ביום שני בערב, תתקיים עצרת חג מרכזית למרגלות מערת המכפלה עם האמנים חיים ישראל, ביני לנדאו, מוטי וייס, אלייצור, הראל טל ואמנין נוספים בהפקת עמותת מחדשי היישוב, ביום שלישי תתקיים במערת המכפלה תפילה שחרית ותיקין חגיגית עם הרב שמואל אליהו בליווי כלי נגינה.

עובדי המועצה ביצעו את ההכנות המקדימות לקראת אירוע החג, ראש המועצה אליהו ליבמן הזמין את עם ישראל להגיע לקריית ארבע חברון ולהנות מנוף יפה לצד מורשת היסטורית וקדושה יהודית שאין הרבה כמותה. "אנחנו מזמינים את עם ישראל להגיע ולבקר בעיר האבות קריית ארבע חברון ולהנות מקדושת החג במערת המכפלה, מקום קבורתם של האבות והאימהות שלנו שורש העם היהודי, יש כאן אירועים שמתאימים לכלל המשפחה וכל אחד יכול למצוא את מקומו, אני רוצה להודות לכוחות הבטחון, צה"ל, מג"ב ומשטרת ישראל שעומדים על המשמר ודואגים לביטחונם של המבקרים ולעובדי המועצה הדתית קריית ארבע-חברון ומנהלת מערת המכפלה, מנהלת חברון ועמותת מחדשי היישוב על הפקות אירועי התרבות והמורשת בחג. עובדי המועצה ותושבי קריית ארבע-חברון מברכים את עם ישראל בחג פסח כשר ושמח".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]