חיות אדם: משליכים אבנים ומוטות ברזל לעבר חלונות המסגד | צפו בטירוף הערבי בהר הבית - 0404

חיות אדם: משליכים אבנים ומוטות ברזל לעבר חלונות המסגד | צפו בטירוף הערבי בהר הבית

כפי שדווח מוקדם יותר ב-0404, אלפי ערבים מתפרעים החל משעות הבוקר המוקדמות ברחבת הר הבית. בין היתר, הפורעים השליכו אבנים ומוטות ברזל בתוך שטח המסגד וניפצו את החלונות במקום. יותר מ-90 פורעים נפצעו במהלך ההתפרעויות על פי דיווחי הערבים.

יו"ר מפלגת הציונות הדתית, ח"כ בצלאל סמוטריץ', כתב בחשבון הטוויטר שלו: "הערבים מתעקשים להוכיח שוב ושוב שהר הבית הוא לא מקום קדוש עבורם. לא ככה מתנהגים במקום קדוש. מבחינתם זה בסך הכל קרדום פוליטי לחפור בו במאבקם נגד היהדות, היהודים, ומדינת ישראל. ביום שבו עם ישראל יבין ויתחבר לחשיבותו ומשמעותו של המקום הקדוש לו ביותר ננצח אותם בקלות. הכל מתחיל ברוח".

השר לביטחון הפנים עמר בר-לב, הגיב להתפרעויות הערבים ואמר: "אין לנו עניין שהר הבית יהפוך למוקד לאלימות שתפגע הן במתפללים המוסלמים במקום, והן במתפללים היהודים בכותל. אמרנו שוב ושוב שנעשה המרב כדי לאפשר את חופש הפולחן בהר הבית, והמציאות הזו לא השתנתה.

השוטרים שנמצאים שם פועלים באומץ רב ובתנאים לא פשוטים, תוך שהם נאלצו להתעמת עם גורמים אלימים שאספו אבנים ומוטות ברזל כדי לפגוע בחופש הפולחן על ההר ובכותל. אין לנו עניין שהר הבית יהפוך למוקד לאלימות, שתפגע הן במתפללים המוסלמים במקום, והן במתפללים היהודים בכותל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]