המבצר ברעננה | בנט שיקר, הפרקליטות טוענה בבג"ץ: "נפלה טעות" - 0404
המבצר ברעננה | בנט שיקר, הפרקליטות טוענה בבג נעם ריבקין, פלאש 90

המבצר ברעננה | בנט שיקר, הפרקליטות טוענה בבג"ץ: "נפלה טעות"

שופט בית המשפט העליון נועם סולברג דרש מהפרקליטות להשיב האם ביתו של נפתלי בנט ברעננה נחשב המעון הרשמי או לא לאחר שבנט מסר גרסאות סותרות בעניין. העתירה מגיעה לאחר שהבית שופץ בעשרות מיליוני שקלים על חשבון משלם המיסים הישראלי ובעקבות האיסור שחל על מפגינים להפגין בסמוך לביתו של בנט מאחר ואין מדובר לכאורה במעונו הרשמי.

לאחר שנחשפה הסתירה והשקר לכאורה של נפתלי בנט והפרקליטות, טענה היום (חמישי) הפרקליטות כי בתשובתה הקודמת לבג"ץ "נפלה שגגה" וכי המידע הנוכחי לא היה בידה באותה עת.

לדברי הפרקליטות בנט הביע רצון לעבור למעון הרשמי בבלפור אך בשל עבודות ביטחוניות שיש לבצע בו נמנע ממנו להיכנס עד כה. הטענה מגיעה למרות שחלפו כתשעה חודשים מהרגע שהמעון הרשמי בבלפור פונה ועד כה לא החלה במקום עבודה כלשהי. למעשה טוענת הפרקליטות כי המעון הרשמי עדיין נמצא בירושלים אלא שבבית ברעננה ניתנות לבנט ולמשפחתו כל הזכויות העומדות לרה"מ במעונו הרשמי. מתשובת הפרקליטות עולה כי לעניין הפגנות אין מדובר במעון רשמי אך לעניין מימון שיפוץ בעשרות מיליונים – מדובר במעון רשמי לכל דבר.

עוד נחשף בתשובת הפרקליטות כי היועמ"שית של משרד ראש הממשלה, שלומית ברנע פרגו, היא זו שאישרה להפוך את ביתו הפרטי של נפתלי בנט ברעננה למעון הרשמי, תוך בזבוז עשרות מיליוני שקלים מקופת המדינה, ולמרות שככל הנראה אין לה כל סמכות לעשות זאת.

אותה יועמ"שית שאפשרה לשפץ מעון זמני של נפתלי בנט בעשרות מיליונים הייתה זו שרדפה את נתניהו ואף משמשת עדה בתיקים נגדו. בין היתר מיוחסת לברנע פרגו ההדלפה (שהתבררה כשקרית) על פרשת הג'קוזי בבית נתניהו.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]