שירת התקווה ודגל ישראל בקבר יוסף. הוריו של מדחת יוסף הי"ד: "הדבר משמח את מדחת בקברו, התרגשנו" - 0404
שירת התקווה ודגל ישראל בקבר יוסף. הוריו של מדחת יוסף הי רועי חד

שירת התקווה ודגל ישראל בקבר יוסף. הוריו של מדחת יוסף הי"ד: "הדבר משמח את מדחת בקברו, התרגשנו"

עבודות שיפוץ נרחבות התקיימו אתמול לפנות בוקר במתחם קבר יוסף בשכם, לאחר אירוע הצתת המתחם וניתוץ אבני השיש של המצבה. את השיפוץ הוביל ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן,  והוא נעשה ע"י צוותי בינוי של המועצה האזורית שומרון יחד עם חברת 'הר כביר' מאלון מורה ומנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים שליד המועצה האזורית שומרון בראשות נתנאל שניר ובליווי ואבטחת חטיבת שומרון בפיקודו של מח"ט שומרון אל"מ רועי צוויג.

במהלך השיפוצים, יצרו קשר עם יוסי דגן הוריו של לוחם מג"ב מדחת יוסוף הי"ד, שנהרג בזמן שהגן על קבר יוסף וננטש שם ע"י ממשלת אהוד ברק. דגן סיפר להם על שיפוץ הקבר ואמר: "אנחנו מרגישים שכל משפחת יוסוף נמצאת פה איתנו הבוקר, וגם מדחת הי"ד הגיבור נמצא איתנו כאן ברוחו. אנחנו מרגישים שאנחנו עושים את השיפוץ הזה גם בשליחותכם ולזכור של בנכם. אנחנו כאן כדי לתקן את הביזיון שהיה כאן בשנת 2000, בזמן שהפקירו את מדחת הי"ד וגם בהפקרה של קבר יוסף. אנחנו מרגישים שיחד עם שיפוץ וחידוש המתחם אנחנו מחזירים את הכבוד הלאומי שנלקח מהמקום בהפקרתו של מדחת הי"ד".

הוריו של מדחת יוסף, ביקשו מדגן להודות לכל מי שהגיע לשפץ את מתחם הקבר ואמרו: "תבורכו על העמל המסיבי והאפקטיבי בקבר יוסף, הדבר מאד משמח את מדחת בקברו, את משפחתו ואת כלל עם ישראל, ישר כח ולבנו אתכם, צפינו כרגע והתרגשנו מאוד".

לשיפוצים הגיע גם אברהם עילאי,  בנו של בן לבנת יוסף הי"ד, שנרצח בפיגוע ירי כשהיה בדרכו חזרה מתפילה בקבר יוסף בשנת 2011. בנו אמר קדיש על אביו במקום.

במעמד המרגש של הנפת הדגל בקבר יוסף, אמר דגן: "אנחנו עם ישראל לעולם לא נוותר. לעולם לא נתקפל מול הברברים של הרשות הפלסטינית הקמים עלינו. אין לנו את הפריווילגיה לכך, זו הארץ שלנו. כל אומה מחויבת שמור על האתרים הקדושים שלה, על אתרי המורשת שלה. ואין עם שיש לו קשר לארץ שלו כמו העם היהודי בארץ ישראל. אין עם שיש לו קשר ללב מולדתו כמו לעם היהודי לשכם ולקבר יוסף".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]