ח"כ שטרית: "רה"מ צריך לגור בעיר הבירה - להורות על עצירת העבודות ברעננה" - 0404
ח מטה ימניים

ח"כ שטרית: "רה"מ צריך לגור בעיר הבירה – להורות על עצירת העבודות ברעננה"

על רקע הטענות כי נפתלי בנט שיקר לבג"ץ וכי הבית ברעננה אינו מעונו הרשמי והשיפוץ שנעשה בו במיליוני שקלים נעשתה שלא כדין, פנתה חברת הכנסת קטי שטרית מהליכוד למבקר המדינה כבר לפני חודש בנוגע להפיכת ביתו הפרטי של בנט ברעננה למעון ראש הממשלה הרשמי אך לא זכתה למענה עד עתה.

ח"כ שטרית: "פניתי לפני כחודש למבקר המדינה מר מתניהו אנגלמן מכיוון שלאחרונה ראינו שביתו הפרטי של נפתלי בנט בעיר רעננה הפך למעון ראש הממשלה באופן רשמי ועדיין לא קיבלתי תשובה.

בעוד אנו מפעילים לחץ על מדינות אחרות להעביר את השגרירויות שלהם לירושלים לא ייתכן שראש ממשלה שהוא סמל שלטון לא יתגורר בעיר הבירה.
לראשונה, מעון ראש הממשלה שלנו נמצא בעיר במרכז הארץ ולא בבירת ישראל.

באיזו רשות נוטל היועמ״ש אביחי מנדלבליט לידו את ההחלטה להכריז על ביתו הפרטי של נפתלי בנט כביתו הרשמי של ראש הממשלה? מי מפקח על עלויות הבניה? ומה הם הסכומים והמשאבים המדויקים שהוקצו לפרוייקט זה?

מה הלגיטימיות להשקיע עשרות מיליוני שקלים בשיפוץ ביתו האישי של משפחת בנט; בשיפור האבטחה, הקמת גדרות והצבת מצלמות כאשר בעוד פחות משנתיים תסתיים הרוטציה בה הוא מכהן כרוה״מ. חיי השכנים בעיר הפכו לסיוט, זה שמונה חודשים שאיכות חייהם נפגעת בעקבות גחמות פרטיות של משפחת בנט. על בסיס איזו סמכות אושר לפגוע בזכויות יסוד ולהפוך רחוב במרכז הארץ למבוצר המגביל את תנועת העוברים ושבים במקום?

ראש ממשלת ישראל צריך לגור בעיר הבירה, לשם כך נבנה בית רוה״מ ברחוב בלפור בירושלים והוכתר כמעון הרשמי. עלינו לגלות אחריות ציבורית ולהורות על עצירת העבודות, לחדול את המחטף בהפיכת בית פרטי למעון רשמי לראש ממשלת ישראל.

הגיע הזמן לקבל תשובות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]