לאחר שהושחת על ידי מחבלים: קבר יוסף החל תהליך שיפוץ. דגן: "זהו יום היסטורי" | צפו - 0404
צילום: צבי סוכות - מועצה אזורית שומרון

לאחר שהושחת על ידי מחבלים: קבר יוסף החל תהליך שיפוץ. דגן: "זהו יום היסטורי" | צפו

צוות בינוי של מועצה אזורית שומרון נכנס לפנות בוקר (רביעי) בחשאי למתחם קבר יוסף בשכם והחל בתהליך שיפוץ המקום, לאחר שהושחת על ידי מחבלים טרוריסטים בתחילת השבוע. 

ראש מועצה אזורית שומרון יוסי דגן מוביל את מבצע השיפוץ במקום יחד עם צוות המועצה האזורית שומרון, מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים שליד המועצה האזורית שומרון בניהולו של נתנאל שניר וחברת הבנייה הר כביר מאלון מורה. האבטחה והליווי נעשו על ידי חטיבת שומרון בפיקודו של מח"ט שומרון אל"מ רועי צוויג. במקום נכחו גם קצין הגמ"ר פיקוד מרכז סגן אלוף אליצור טרבלסי, קצין הגמ"ר חטיבת שומרון רס"ן עזריאל פרלמן, סגן אלוף ענן דביאן רמת"ק שכם וסגן ומ"מ ראש מועצת שומרון, דוידי בן ציון.

במהלך מבצע השיפוץ, צוות בינוי של המועצה האזורית שומרון וחברת הר כביר בנו מחדש את החלקים במצבת האבן של קבר יוסף שנותצו ונהרסו על ידי המחבלים. בנוסף, הצוות צובע מחדש את קירות הקבר שהושחרו לאחר השריפה, מפנים שברים והריסות, מתקנים את החלונות, מחליפים את מערכת האינסטלציה שהושחתה ומתקינים מחדש את מערכת החשמל במקום.

דגן: "זהו יום היסטורי. הגענו לכאן עם שחר ולאור היום, רגע לפני חג החירות, להחזיר את הכבוד הלאומי של עם ישראל ואת כבודו של יוסף שחולל. הפורעים הברברים מבית מדרשה של הרשות הערבית ידעו היטב מדוע הם שורפים והורסים בקבר יוסף הצדיק. הם יודעים שכל עוד עם ישראל מהארץ ומחו"ל – בהובלת ההתיישבות בשומרון, ממשיך ופוקד את המקומות הקדושים לו ואתרי המורשת הלאומיים הם לא יכולים לנצח אותנו".

"מלוא ההערכה והאהבה לחיילי צה"ל וכוחות הבטחון, בפיקודו של מח"ט שומרון אל"מ רועי צוויג, שמלווים ומאבטחים את המבצע הזה שכולו החזרת כבודו של עם ישראל ומדינת ישראל", הוסיף דגן. "תודתנו לראש המנהל האזרחי תת אלוף פארס עטילה, אנחנו כאן כדי לתקן וכדי להבטיח שלעולם לא נעזוב ולא נתייאש. אני דורש מהממשלה להחזיר את צה"ל בצורה מלאה לקבר יוסף, להחזיר את ישיבת "עוד יוסף חי" לפעול בצורה מלאה במקום, רק עם ישראל יודע להבטיח שמירה על המקומות הקדושים לו".

בתחילת התנועה, אל"מ רועי צוויג מח"ט שומרון נתן את פקודת היציאה בקשר ללוחמים: "תחנת לוחמני, כאן קודקוד, היום אנו יוצאים למבצע תיקון ההרס של מתחם קברו של יוסף. במקום זה הובטחה הארץ לאברהם אבינו, כנאמר "לזרעך אתן את הארץ הזו" ואנו פועלים היום, ב"יד רמה" כאבותינו שעל יציאתם ממצרים בפסח שנחגג עוד שלשה ימים אומר הכתוב "בעצם היום הזה"! לא כגנבים בלילה, אלא כבני מלכים! וכך אנו זוכים להשיב את כבוד הארץ ועם ישראל. תחנות לוחמני תחילת תנועה אל העיר שכם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]