יוזמה בחסידות חב"ד: מעשה טוב ליום הולדתו ה-120 של הרבי מליובאוויטש - 0404
יוזמה בחסידות חב רבי דרייב

יוזמה בחסידות חב"ד: מעשה טוב ליום הולדתו ה-120 של הרבי מליובאוויטש

במלאות 120 שנים להולדתו של "הרבי מלובביץ"', הרב מנחם מענדל שניאורסון – המנהיג היהודי הבולט בדורנו – שיחול היום (שלישי) בתאריך העברי, י"א בניסן, בתנועת חב"ד העולמית יוצאים במבצע חובק עולם שבמסגרתו 120 אלף יהודים ברחבי הגלובוס יקבלו על עצמם מעשה טוב אחד כמתנה ליום הולדתו.

מדובר במבצע המתפרס על פני 100 מדינות שונות ברחבי העולם, באמצעות שלוחי חב"ד הפועלים בהן, בשפות עברית, אנגלית, ספרדית, רוסית, צרפתית ופורטוגזית.

גורמים בחב"ד אומרים כי מדובר בפרויקט ייחודי וראשון מסוגו, העושה שימוש ברעיון של אתרי צדקה המשמשים כפלטפורמה למימון המונים לארגונים ועמותות שונות. "זו הפעם הראשונה שנעשה שימוש בפלטפורמה הזו שלא למטרת גיוס כספים אלא למטרת גיוס מעשים טובים", סיפרו בחב"ד. מי שירצה לבחור מצווה יוכל לבחור בין 6 מצוות עיקריות שנבחרו בקפידה: עזרה לזולת, לימוד תורה, נתינת צדקה, קריאת 'שמע ישראל', הדלקת נרות או הנחת תפילין, אך ניתן לבחור גם בכל מצווה אחרת.

הרב משה קוטלרסקי, סגן יו"ר 'המרכז לענייני חינוך', הגוף שהקים הרבי מלובביץ' ואחראי על מפעל השליחות של חב"ד, מסר: "מדובר במצוות קלות שנחשבות לעיקריות ובסיסיות ולכן בחרנו בהן. הרעיון העומד מאחורי המיזם מתבסס על פסק הרמב"ם: 'צריך כל אדם שיראה עצמו כל השנה כולה כאילו חציו זכאי וחציו חייב. וכן כל העולם חציו זכאי וחציו חייב… עשה מצוה אחת הרי הכריע את עצמו ואת כל העולם כולו לכף זכות, וגרם לו ולהם תשועה והצלה'.

הרבי תמיד הדגיש את הנקודה כל יהודי הוא שליח של אלוקים להביא את התורה והטוב למישהו אחר, למרות שנראה שמדובר במעשה קטן, הוא מצטרף למעשים טובים רבים. אם כל אחד מאיתנו ייבחר במשהו אחד, נוכל להכריע את כף המאזניים ולהביא לעולם את הגאולה. בעידן הנוכחי, כשהפיגועים בישראל הופכים לדבר שבשגרה ועשרות מיליוני בני אדם נמצאים בסכנה באוקראינה, עלינו לעשות משהו כדי לשנות את המצב".

בחב"ד פנו לשורת וחברי כנסת ואנשים נוספים בעלי השפעה ציבורית, שהתגייסו לכתוב היום על המיזם ועל המצווה שלקחו: "מדובר בגברים ונשים מכל קצות הקשת, ימין ושמאל, דתיים ושאינם. הצד השווה שבהם הוא רצונם לתת מתנה לרבי ולעם ישראל כולו ולפעול להבאת הגאולה במהרה".

בין המשתתפים בועז גולן, אראל סג"ל ואנשי תקשורת נוספים. גם בנו של ראש הממשלה לשעבר, אבנר נתניהו, לקח חלק באתגר ואיתו גם שורה של חברי כנסת, בהם: אופיר סופר, משה אבוטבול, שלמה קרעי וגלית דיסטל.

להשתתפות ביוזמה ובחירת מצווה כנסו לכתובת: http://onemitzvah.org

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]