בל"ד וחד"ש כן, בן גביר לא | מדוע בר לב אוסר על המפכ"ל לפגוש את יו"ר עוצמה יהודית? - 0404
בל אוליביה פיטוסי, פלאש 90

בל"ד וחד"ש כן, בן גביר לא | מדוע בר לב אוסר על המפכ"ל לפגוש את יו"ר עוצמה יהודית?

בשנה האחרונה פנה יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר למפכ"ל המשטרה קובי שבתאי במספר הזדמנויות וביקש להיפגש איתו, כפי שנוהגים חברי כנסת אחרים מכל המפלגות. כל פניותיו של חבר הכנסת לפגישה, סורבו. ומבירור שנערך עולה כי מי שאסר על המפכ"ל להיפגש עם בן גביר הוא לא אחר מאשר השר לבטחון פנים עמר בר לב, אשר במקביל אישר למפכ"ל להיפגש עם חברי כנסת ממרץ, הרשימה המשותפת, רע"מ, תע"ל, בל"ד, חד"ש, אנשי מפלגת העבודה ויש עתיד ואין שום הסבר לכך מלבד המחלוקת הפוליטית, מדוע השר איפשר לחברי כנסת מהשמאל הקיצוני והערבים להיפגש עם המפכ"ל ואילו לח"כ בן גביר סירב.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר הודיע כי יפנה ליועצת המשפטית לממשלה בדרישה חד משמעית לאסור על השר בר לב להכניס שיקולים פוליטיים בתוך המשטרה. לדברי בן גביר החלטת בר לב אינה חוקתית והוא אינו יכול לאסור על מפכ"ל המשטרה להיפגש עם ח"כ מהימין, בעוד הוא מאפשר למפכ"ל להיפגש עם חברי כנסת מהשמאל.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר: "השר בר לב היה ונשאר השר לבטחון פנים הכושל בתולדות מדינת ישראל, ובין השאר מערב שיקולים פוליטיים כנקמה. האיסור שלו על המפכ"ל להיפגש איתי, הוא לא פחות משערורייה. או שהמפכ"ל נפגש עם כל חברי הכנסת, או שהוא לא נפגש בכלל, אי אפשר לא להיפגש עם הימין ועם והשמאל כן. אפנה עוד הערב ליועמ"ש בבקשה שתבהיר לבר לב את הנושא".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]