רגבים: "חיבור בנייה ערבית בלתי חוקית לחשמל - ויתור על שטחי C והקמת מדינה פלסטינית" - 0404
רגבים: תנועת רגבים

רגבים: "חיבור בנייה ערבית בלתי חוקית לחשמל – ויתור על שטחי C והקמת מדינה פלסטינית"

היום פורסמה חוות הדעת של המשנה ליועץ המשפטי לממשלה (אזרחי) עו"ד כרמית יוליס, המתירה לחבר מבנים לא חוקיים בשטחי C לחשמל כאשר הם בעלי אופק הסדרה ממשי.

גורמים בממשלה התמקדו בצד החיובי של ההחלטה, שייתכן וסוללת את הדרך לחיבור ההתיישבות הצעירה ביו"ש לחשמל, אך לדברי רגבים הנזק מחוות הדעת, עולה לאין שיעור על התועלת.

ברגבים הסבירו כי היתר אשר יכלול חיבור לחשמל של בנייה ערבית לא חוקית בשטחי C, יאפשר את חיבורם של עשרות אלפי מבנים לא חוקיים ויהווה זריקת מרץ לתוכנית הרשות להשתלטות על שטחי C, במקום לנסות ולבלום אותה.

נזכיר כי לאחרונה פרסמה רגבים, כי נכון להיום קיימים בשטחי C למעלה מ-70,000 מבנים ערבים בלתי חוקיים התופסים שטח של כ-95,000 דונם, יותר מכל ההתיישבות היהודית ביו"ש גם יחד.

מנכ"ל רגבים, מאיר דויטש, מסר: "אסור שחיבור ההתיישבות הצעירה לחשמל, התיישבות שכזכור שנעשתה בתמיכה ובהובלה של ממשלות ישראל, תוביל להכשרה של עשרות אלפי מבנים פלסטינים לא חוקיים שנבנו במסגרת התכנית האסטרגית של הרש"פ להקמת מדינה פלסטינית דה פקטו ביהודה ושומרון".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]