בעקבות הפרסום ב-0404 | ארגון בצלמו ליועמ"ש: העמידי לדין את רג'א זעאתרה - 0404
בעקבות הפרסום ב-0404 | ארגון בצלמו ליועמ פייסבוק רג'ע זעתרי

בעקבות הפרסום ב-0404 | ארגון בצלמו ליועמ"ש: העמידי לדין את רג'א זעאתרה

בעקבות הפרסום בחדשות 0404 כי חבר מועצת עיריית חיפה רג'א זעאתרה הצטרף להסתה של איימן עודה וכינה את המשרתים הערבים "בושה" פנו בארגון בצלמו ליועמ"ש בבקשה, להעמיד אותו לדין בעוון הסתה והמרדה:

בפניית בצלמו נכתב:

חבר מועצת העיר העיר חיפה רגא זעתרא הינו אושיית רשת במגזר הערבי. הוא התבטא בהסתה והצטרף לדברי ההסתה של ח"כ איימן עודה בשער שכם.

"..גם אני מצטרף לקולי בקול של החבר איימן ואומר לכל ערבי בצבא :בושה. עצרו ותחשבו לזמן מה אל תקבלו לעשות משהו שנוגד כל ערכי מוסרי, אנושי ודתי, משהו שתתביישו לספר לילדים שלכם בעתיד.."

אין זו פעם ראשונה שהוא מסית. בעבר הביע תמיכה בחיזבאללה ואף אמר שילחם במי שמגייס שוטרים ערבים ושהוא "זבל". חרף זאת עד כה הוא נהנה מחסינות על ידי הפרקליטות שמסרבת לחקור אותו.

השבוע אף נדחתה תלונת בצלמו נגדו אחרי שתועד תוקף באלימות את חבר הכנסת איתמר בן גביר בכנסת.

במכתב ששיגר יועמ"ש בצלמו ליועמ"ש צוין, לא ייתכן שהמשטרה תקבע כי דברים אלו מהווים המרדה והיועמ"ש לא יאשר להעמיד לדין את מי שמעודד דברים אלו.

שי גליק מנכ"ל בצלמו, מסר: "ארגון בצלמו חרט על דגלו לעודד שלום דו קיום וזכויות אדם ולהיאבק בהסתה ופשעי שנאה. בשבוע האחרון הגשנו תלונות רבות ואנחנו מתחייבים נרדוף כל מסית ותומך טרור. הדרישה לטיפול בהסתה והטרור היא מיידית על מנת למגר אותו ולמנוע את גל הטרור הנוכחי ומרחץ הדמים הבא".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]