שוב: ערבים ריססו גרפיטי על בתי יהודים ברמלה - 0404
שוב: ערבים ריססו גרפיטי על בתי יהודים ברמלה

שוב: ערבים ריססו גרפיטי על בתי יהודים ברמלה

הלאומנות הערבית ברמלה מובילה שוב לפגיעה ביהודים. הערב, סמוך לשעה 18:00 התגלה על קירות בניין של משפחות יהודית בשכונת הרדוף ברמלה כתובת בה רוסס בגרפיטי סמל מגן דוד ולצידו ציור של אצבע משולשת.

הבניין שעליו רוססה הכתובות נמצא כ-100 מטר בלבד מבית הכנסת "איילת השחר" שהוצת לפני כחודשיים. כזכור, לפני כשבוע וחצי רוססו כתובות נוספות בשכונת עמישב ברמלה. מאז לא נתפסו חשודים ונדמה שלמשטרה האירוע לא נמצא בראש סדר העדיפויות. הדבר מקומם עוד יותר כאשר נזכרים כיצד נוהגים במשטרה ובשב"כ כאשר יהודים מרססים גרפיטי על רכוש ערבי, שם ננקטת יד קשה ועל פי רוב אף מבוצעים מעצרים מהירים וראוותניים.

האירוע היום מצטרף לקולות נפץ ופיצוצים שנשמעים כמעט כל ערב מתחילתו של חודש הרמאדן בסמוך לבתי יהודים, ככל הנראה במסגרת השלכת נפצים של ערבים לעבר בתי היהודים בשכונה.

שמעון, המתגורר בבניין עליו רוססה כתובת הנאצה, מסר: "לאור יום וללא כל חשש הם מרגישים חופשי להגיע ולעשות כאן את הפשע שנאה הזה במרכז מדינת ישראל. אנחנו בהחלט מודאגים והחששות בקרב תושבי השכונה גוברים ועולים, נראה שיש כאלה שבודקים את היכולות של המשטרה לפעול.

אנחנו דורשים מהמשטרה להמשיך להגביר נוכחות גלויה וסמויה בשכונות ולמצוא את האחראים למעשים האלה, לעצור אותם ולהביאם לדין".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]