צפו: כך עתידה הסדרת חאן אל אחמר לסכן את ירושלים - 0404

צפו: כך עתידה הסדרת חאן אל אחמר לסכן את ירושלים

המאבק על פינוי חאן אל אחמר ממשיך: לאחר הדחייה הנוספת שקיבלה המדינה מבג"ץ בנוגע לפינוי המאחז הבלתי חוקי 'חאן אל אחמר', מפרסם פורום עוטף ירושלים סרטון חדש, בו הוא מזהיר מפני הפשרה אותה שוקלת הממשלה עבור הסדרת המקום. מדובר במהלך שיכשיר מאות מבנים בדואים בלתי חוקיים ויקים רצף טריטוריאלי של מאחזים בלתי חוקיים החולשים על הדרך לירושלים.

בפורום מתריעים כי חוסר היכולת של הממשלה לפנות את אנשי המאחז הבלתי חוקי יפגע בדימוייה של מדינת ישראל ויעודד עבריינות נוספת בשטחי c.

בפתיחת הסרטון, נראה צילום רחפן של השטח בו נמצא המאחז הבלתי חוקי חאן אל אחמר, בצמוד לכביש 1 המוביל מבקעת הירדן לירושלים. "חאן אל אחמר, כפר בדואי בלתי חוקי, היישוב בצמידות לכביש 1 – הכביש האסטרטגי שמחבר בין ירושלים לבין בקעת הירדן וים המלח. הכפר נבנה בניגוד לחוק על אדמות מדינה המוקצות ליישוב כפר אדומים", הוסבר בסרטון.

בצילום ניתן לראות בבירור כי מלבד החאן ישנה בניה בלתי חוקית רחבה סביב לו, וכי המקום אליו הוא מתעתד לעבור לפי תכנית שר הביטחון בני גנץ יצור למעשה רצף של בנייה בדואית בלתי חוקית הצמודה אל כביש 1 ושולטת עליו. דבר זה יגביר לטענת חברי הפורום את האחיזה העבריינית בשטח, אשר יהווה איום ישיר על ביטחונם של תושבי היישובים היהודיים באזור ובירושלים עצמה.

"ממשלת בנט רוצה להעביר את חאן אל אחמר 300 מטר ממקומו הנוכחי, ולהכשיר מאות מבנים בדואים בלתי חוקיים. חייבים לעצור את זה. אל תתנו לחאן אל אחמר לחנוק את ירושלים", הזהירו ב'עוטף ירושלים'.

יו"ר פורום עוטף ירושלים בועז עידו מסר: "ממשלת בנט וסער שוברת שיאים חדשים של ציניות. לאחר שהבטיחו עשרות פעמים כי הם יפנו את המאחז הבלתי חוקי, אנחנו מגלים שהם פועלים במטרה להגדיל את האיום הביטחוני ולהכשיר מאות מבנים נוספים. איבדנו את המשילות ואת ההיגיון. אנחנו קוראים לראש הממשלה לקיים את הבטחותיו ולפנות לאלתר את המאחז בלי לסכן את תושבי המדינה ואת הציר המרכזי לירושלים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]