ח״כ אופיר כץ דורש לפתוח חקירה נגד עודה: "מקומו בכלא, לא בכנסת" - 0404
ח״כ אופיר כץ דורש לפתוח חקירה נגד עודה:

ח״כ אופיר כץ דורש לפתוח חקירה נגד עודה: "מקומו בכלא, לא בכנסת"

חבר הכנסת אופיר כץ פנה במכתב ליועמ״שית עו״ד גלי בהרב-מיארה ולפרקליט המדינה עו״ד עמית איסמן, בדרישה לפתוח בחקירה נגד ח״כ איימן עודה. במכתב כתב:

היום, פרסם חבר הכנסת עודה סרטון משער שכם, שבו סיפק אמירות קשות נגד מדינת ישראל. הוא קרא לערביי ישראל שלא להתגייס לכוחות הביטחון הישראליים, ולאלו שכבר התגייסו – למרוד. בסרטון אמר: ״קודם כל, זה אסור בתכלית האיסור לכל צעיר פלסטיני שיתגייס לכוחות הכיבוש. הבוז, השנאה לכוחות האלה- כוחות הביטחון. זוהי בושה שאחד מבנינו יצטרף לכוחות הביטחון של הכיבוש. תזרקו להם את הנשק בפרצוף״.
בסעיפים 136 ו- 144ד2 לחוק העונשין מתוארות עבירות ההמרדה וההסתה, עבירות שניתן לזהות פה באופן מובהק- בעיצומו של גל טרור נבחר ציבור קורא לצאת נגד כוחות הביטחון שמגינים בגופם ובחייהם על האזרחים. יש בכך משום קריאה ברורה לעידוד מעשי אלימות, לפגיעה בגופם ולמעשי טרור נוספים. יש בכך גם המרדה שעלולה להביא לשנאה ולאי נאמנות למדינה ולמשטרה וכן דבריו מיועדים לעודד מדנים ואיבה בין חלקי האוכלוסיה. להמרדה זו, הבאה מפי נבחר ציבור עלולות להיות השלכות הרות גורל על האוכלוסיה. על כן, אבקש ממך להורות על פתיחה בחקירה כנגד חבר הכנסת עודה בגין הסתה והמרדה.

כץ: "היועמ״שית ופרקליט המדינה מוכרחים להורות על פתיחה בחקירה נגד תומך הטרור איימן עודה. בשיא גל הטרור, עודה עבר עבירה ברורה של המרדה והסתה בדבריו הקשים כנגד כוחות הביטחון. מקומו בכלא, לא בכנסת".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]