לאחר חילול קבר יוסף: כ-100 תושבי השומרון חוסמים את הכניסה לשכם - 0404
לאחר חילול קבר יוסף: כ-100 תושבי השומרון חוסמים את הכניסה לשכם אברהם שפירא

לאחר חילול קבר יוסף: כ-100 תושבי השומרון חוסמים את הכניסה לשכם

על רקע ההתפרעות הלילה בשכם בה השחיתו והציתו מאות פורעים ערבים את מתחם קבר יוסף, תושבים מיישובי הסביבה חוסמים הערב (ראשון) לתנועת ערבים את הכניסה הראשית לשכם, בדרישה ממערכת הביטחון לפתוח במבצע מקיף ושורשי כנגד הטרור ההולך וגואה.

ישי מרזל, ממארגני המחאה, מסר: "לא ניתן לשבת בבית ולחכות לפיגוע הרצחני הבא. עוד ועוד יהודים נרצחים ברחובות וממשלת ישראל מפגינה חולשה ומסתפקת במענה נקודתי ומינורי במקום בטיפול שורש אמיתי ויסודי.

"הלילה ראינו שוב את השלכותיה של חוסר הנוכחות היהודית בשכם, כאשר המון ערבי מוסת פרץ בחופשיות למתחם קבר יוסף – בזז, השחית והצית כל שנקרה בדרכו, כשהוא לא פוסח על מצבת הקבר עצמה.

ב-20 השנה האחרונות מאז נסוגה מדינת ישראל מקבר יוסף ומשכם, איבדה המדינה את ריבונותה בעיר – שלא הפסיקה לייצר טרור והרס.

אנו קוראים לממשלת ישראל ולמערכת הביטחון לחדש את הנוכחות היהודית בקבר יוסף שתשיב את השליטה היהודית לעיר, ולצאת במיידי למבצע מקיף ושורשי כנגד הטרור. קצנו בפלסטרים ובאמירות נבובות פעם אחר פעם, ובכוונתנו לצאת למאבק נחוש עד לעצירה מלאה של אירועי הטרור".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]