הזיה: פתיחת כביש לערבים אשר יסכן חיי התושבים - עימותים בין תושבים לכוחות הביטחון במקום - 0404

הזיה: פתיחת כביש לערבים אשר יסכן חיי התושבים – עימותים בין תושבים לכוחות הביטחון במקום

החלו עימותים בין תושבי קידר לבין כוחות הביטחון בשל ניסיון לפתוח את כביש הגישה ליישוב ערבי לראשונה אחרי 20 שנה. העימותים החלו לאחר שבאופן מפתיע החלו הבוקר (ראשון), עבודות בשטח במטרה לפתוח את הכביש עוד היום לטובת ערבים שיגיעו מחברון, בית לחם, עבדייה וכפרים סמוכים שחלקם הגדול עוינים לישראל.

מדובר בכביש היחיד המוביל ליישוב קידר אשר נסלל לטובת התושבים לפני 20 שנה בשל הפיגועים והירי שהם ספגו כשנסעו בכביש עוקף.

במכתב בהול שהוציאו הבוקר התושבים לשרי הממשלה נכתב כי הלחץ על האלוף לפתיחת הכביש נעשה על ידי קמ"ט תחבורה איוש, ישראל אפריאט. ״כל הנסיונות שלנו להיפגש עם האלוף עלו בתוהו, גם הפניות של ראש המועצה שלנו להיפגש איתו בנושא עלו בתוהו. האלוף החליט לפתוח את הכביש ולהפר סטטוס קוו של עשרות שנים, מבלי לדבר איתנו, לעדכן אותנו ולשמוע אותנו.

האלוף החליט לסכן את תושבי קידר, ובמיוחד בתקופה זו, כאשר לפלסטינים יש כביש אחר – בעוד לנו אין. זה הכביש היחיד המשרת אותנו, הוא מגיע עד שער הכניסה ליישוב והוא משמש מאות משפחות.

יתרה מכך, ילדי קידר לומדים בגנים ובבתי ספר במעלה אדומים, ובכל יום נוסעים על הכביש עשרות אוטובוסים המסיעים את הילדים הלוך ושוב. לצערנו הרב, הבוקר התעוררנו למראה כלי עבודה שהחלו להכשיר את הצומת לנסיעת הפלסטינים ולעובדה מוגמרת".

משה זיגדון יו״ר ועד הישוב קידר מכוון את החיצים כלפי השרים וחברי הכנסת מימינה ותקווה חדשה ואמר: "אני קורא לשרי הממשלה וחברי הכנסת מהמחנה הלאומי לא לאפשר את ההפקרות הבטחונית הזאת ולא לפתוח את הכביש לרצח הבא. אל תפתחו נתיב לטרור. אל תפתחו נתיב לרצח הבא. אל תפתחו נתיב לפיגוע הבא. אל תפתחו נתיב לרצח ילדינו אם פתיחת הכביש למחבלים תגרור אירועי טרור נוספים הדם יהיה על הידיים שלכם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]