מפקד הימ"מ ישיא משואה ביום העצמאות - 0404
מפקד הימ יונתן זינדל, פלאש 90

מפקד הימ"מ ישיא משואה ביום העצמאות

על רקע גל הטרור, מפקד הימ"מ ישיא משואה בטקס הדלקת המשואות במלאת 74 שנה למדינת ישראל, בשם שוטרי משטרת ישראל, לוחמי משמר הגבול, מערך המתנדבים ואנשי המילואים שעומדים בחזית העשיה להגנה על ביטחון המדינה ואזרחיה.

הימ"מהיא היחידה הלאומית של מדינת ישראל ללוחמה בטרור, ויחידת העילית של משמר הגבול ומשטרת ישראל מתמחה בתגובה לאירועי קיצון, בהשתלטות וחילוץ בני ערובה.

הימ"מ הוקמה בשנת 1974 כמענה לפיגועי חטיפה ומיקוח, וביניהם הפיגוע במעלות. לאורך שנים, היחידה פועלת בשיתוף כלל גורמי הביטחון ובמבצעים נועזים שרובם אינם ידועים לציבור יחידת הימ"מ סיכלה עשרות אלפי פעולות טרור שיועדו לפגוע באזרחי המדינה.

בתקופה האחרונה, חלק קטן מהפעולות והיכולות של לוחמי הימ"מ נגלה לעיני הציבור, החל מתפיסת האסירים הביטחוניים שברחו מכלא גלבוע ועד לסיכול חוליות מחבלים שהיו בדרכן לבצע פיגוע בשטחי מדינת ישראל.

המפכ"ל, רב ניצב יעקב שבתאי התייחס לבחירתו של נצ"מ ח', מפקד הימ"מ להדלקת משואה בטקס המשואות ביום העצמאות ה- 74 למדינת ישראל: "אני מברך את שר התרבות והספורט ואת הוועדה לבחירת מדליקי המשואות על שקיבלו את המלצתי שדווקא בעת הזו, שבה שוטרי משטרת ישראל, מג"ב ובתוכם הימ"מ נלחמים על ביטחון אזרחי ישראל בכל הגזרות, ישא מפקד הימ"מ, נצ"מ ח', משואה לתפארת מדינת ישראל.
זו הוקרת תודה ענקית לכל 32,000 שוטרי ולוחמי משטרת ישראל שפועלים בכל השנה בשלל משימות ומול אין ספור אתגרים כאשר בשבועות האחרונים כל אזרחי ישראל עדים להקרבה, לנחישות ולגבורה של השוטרים והלוחמים.
הימ"מ שהוכרזה לאחרונה כיחידה הלאומית של מדינת ישראל ללוחמה בטרור מוכיחה במאות מבצעים וסיכולי טרור בשנה, שיש לאזרחי ישראל על מי לסמוך. יש בהחלטה על כך שמפקד הימ"מ ידליק משואה, בכדי להוות מסר ערכי וחשוב מאין כמותו עבורינו כמשטרה ועבור המדינה כולה".

מפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן, בירך על החלטת ועדת משיאי המשואות: "התקופה האחרונה מאופיינת במציאות ביטחונית מורכבת ורגישה, מפקדי ולוחמי הימ"מ פועלים בעומק השטח, חותרים למגע ומסכנים את חייהם מידי יום בחירוף נפש. פעם אחר פעם, מוכיחה היחידה שאין איום שידה הארוכה איננה משגת. מפקד הימ"מ ידליק משואה ביום העצמאות הקרוב, בשמם של כל שוטרי ושוטרות משטרת ישראל, לוחמי ולוחמות משמר הגבול, מתנדבים ואנשי מילואים שפועלים מידי יום בטובת המדינה ושלומם של האזרחים".

מפקד הימ"מ, נצ"מ ח', בן 53 נשוי ואב לשלושה ילדים, הינו קצין נועז ועתיר הישגים שהחל את שירותו כלוחם ימ"מ בשנת 1990, סיים קורס קצינים בשנת 1996 ושימש במגוון תפקידי פיקוד ביחידות המיוחדות.

רק לאחרונה פיקד נצ"מ ח' על המבצע לחיסול חוליית מחבלי הג'יהאד האיסלאמי סמוך לג'נין.

תומר שונם הלוי, פלאש 90

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]