אבי מעוז בריאיון לבועז גולן: "קורא ליולדות לבחור את בית החולים שיישמר מחמץ" - 0404

אבי מעוז בריאיון לבועז גולן: "קורא ליולדות לבחור את בית החולים שיישמר מחמץ"

יו"ר מפלגת נעם, חבר הכנסת אבי מעוז (הציונות הדתית), התארח אמש בתכנית "האולפן הפתוח" עם בועז גולן בערוץ 14 והתייחס לפגיעה של הממשלה בנושאים הנוגעים לציביון היהודי של מדינת ישראל.

ח"כ מעוז: "הממשלה הזאת עושה כל מאמץ כדי להרוס את הזהות היהודית של המדינה. את שר הבריאות לא מעניינות הבעיות במערכת הבריאות, במקום זה הוא מתעסק בהכנסת חמץ לבתי החולים בפסח. דורי דורות הקפידו על חמץ בפסח. הערב הוצאתי מכתב לבתי החולים בו ביקשתי מהם לשמור את בתי החולים נקיים מחמץ.

הממשלה הזאת נוקטת בשיטות דיקטטוריות, כמו שהוא אילץ את מגן דוד אדום לשנות את הטפסים, הוא פועל כך מול מנהלי בתי החולים. אך אני חושב שלמנהלי בתי החולים יש יושר פנימי אל מול החולים בהם הם מטפלים.

אנו מצפים ממנהלי בתי החולים להישמע למסורת ישראל. רוב רובו של עם ישראל רוצה להישמר מחמץ. לו הייתי מנהל בית חולים, הייתי שם שלטים מאירי עיניים שיש להיזהר מהכנסת חמץ בפסח. אני מתכוון לקרוא ליולדות לבחור את בית החולים שיישמר מחמץ".

על התכנים הלהט"בים העתידים להיכנס לגני הילדים אמר מעוז: "יש פה טרלול פרוגרסיבי יוצא דופן. שמענו את שרת החינוך יחד עם השרה לשוויון חברתי שהם הלכו חינכו את הגן המגדרי הראשון. לוקחים את ילדי ישראל הסכים והטהורים עושים עליהם ניסוי חברתי. ניתן לבנים בובות, וניתן לבנות לשחק עם כדור. בן נולד בן, ובת נולדה בת, זאת המציאות! אין כאן שום הסללה. ככל זה מתחיל מתרבות הפוסט-מודרנה, והממשלה הזאת מאדירה ומעצימה את הדבר הזה. הם עושים ניסוי על הילדים שלנו! הם מתעללים בילדים שלנו. יש כאן טרלול לא נורמלי. כל הדבר הזה מגיע בתמיכת סילמן, וניר אורבך.

מחר יש לנו הפגנה בירושלים, הראשונה בסדרת ההפגנות שאנו מתכננים. באצבעות של סילמן אורבך מעבירים את הילדים שלנו ניסוי, כפי שעושים בבעלי חיים.

ח"כ אבי מעוז התייחס להקמת השדולה לחיזוק ושימור הזהות היהודית: "אני חושב שהדבר היפה שהקמתי בשדולה זה החיבור בין חברי הכנסת מהמחנות השונים. מיניתי את רוני ססובר, שהיא מסורתית לנהל את השדולה הזאת. רוני נלחמת על החינוך של הילדים שלה".

כפי שציין מעוז בריאיון, הוא שיגר מכתב לעשרות מנהלי בתי החולים בו ביקש מהם להשאיר את בתי החולים שלהם נקיים מחמץ כדי "שכל אחד מעם ישראל שיזדקק חלילה לשירותי רפואה יוכל לקבלם בלב שקט".

ח״כ אבי מעוז למנהלי בתי החולים: "חג הפסח-חג החירות קרב ובא. חג זה, שהינו יום ההולדת הלאומי שלנו, נחוג על ידי רובו ככולו של עם ישראל, בארץ ובגולה, בהסבה לשולחן ליל הסדר. רובו של העם היושב בציון אף נזהר מחמץ במהלך ימי החג, זהירות שהוטבעה בנו מאז יציאת מצרים, ואשר עם ישראל דבק בה לאורך כל הדורות.

לתחושת הרוממות החגיגית המלווה את עם ישראל מדורי דורות הצטרפו, לצערנו, גם קולות קיצוניים המבקשים לפגוע בזהותה היהודית של מדינת ישראל בכלל, ובשמירה מאיסורי החמץ בבתי החולים בפרט. בתי החולים בישראל, כמקומות ציבוריים שאליהם מגיע הציבור בעתות מצוקה, חייבים להישאר כאזורים מוגנים, שבהם הציבור הרחב יכול לשהות ללא חשש ממכשול.

סמכותכם ואחריותכם מחייבת לעשות כל שביכולתכם, במסגרת החוק, לשמור על בתי החולים נקיים מחמץ, באופן שיאפשר לציבור הרחב, המחובר למסורת ישראל, לקבל את שירותי הרפואה ללא חשש.

מצפה אני מכם להפעיל את סמכותכם ואחריותכם, מתוך רגשי כבוד כלפי התורה ומסורת ישראל ומתוך כבוד רב לעם ישראל, ולהביא לכך שכל אחד מעם ישראל שיזדקק חלילה לשירותי רפואה יוכל לקבלם בבתי החולים בלב שקט ומתוך תחושת ודאות שלא ייכשל חלילה באיסור חמץ, כפי שהיה נהוג עד עתה בבתי החולים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]