ניר ברקת: "יש חצי מיליון נשקים במגזר הערבי - לאפשר רישיון נשק לכל לוחם משוחרר" - 0404
ניר ברקת: Tomer Neuberg, Flash90

ניר ברקת: "יש חצי מיליון נשקים במגזר הערבי – לאפשר רישיון נשק לכל לוחם משוחרר"

לאור פניות רבות מצד לוחמים משוחררים, החליט ח״כ ניר ברקת להרחיב את הצעת החוק החדשה שלו להשבת הביטחון הלאומי לישראל, כך שכעת כל לוחם משוחרר שמחזיק בתעודת לוחם יוכל לקבל רישיון נשק, ללא קשר לרמת הרובאי שלו. אם החוק אכן יאושר, יגדל מספר האזרחים נושאי הנשק החוקי בישראל פי ארבעה, דבר שלטענת ברקת יאפשר סיכול מהיר של כל מחבל והצלת חיי אזרחים חפים מפשע.

כיום הזכאים הם בעלי הכשרת רובאי 07 בלבד וגם מתוכם לרבים לא מאשר המשרד לביטחון הפנים לקבל רישיון נשק. בעלי הכשרת רובאי 07 הם לוחמי החוד מחטיבות חיל הרגלים והיחידות המיוחדות בלבד, וגם מביניהם מקבלים רק בהתאם לקריטריונים מוגבלים. לעומתם, לוחמי שריון, משמר הגבול, הנדסה קרבית, תותחנים, איסוף קרבי, לוחמי חיל הים ורבים אחרים בעלי הכשרה קרבית – אינם זכאים לרישיון נשק. כך למשל, לוחם משמר הגבול שעוסק במשימות הגנה בירושלים או יהודה ושומרון, לא זכאי עם שחרורו לשאת נשק, על אף ההכשרה שעבר. כעת לפי הצעת החוק החדשה יוכל כל לוחם משוחרר המחזיק בתעודת לוחם לקבל רישיון נשק בהתאם לתבחינים.

ח״כ ניר ברקת, הליכוד: ״בימים בהם הנשק הבלתי חוקי משמש לפיגועי טרור רצחניים ברחובות ישראל, על המדינה לאפשר ללוחמים המשוחררים המחזיקים בהכשרה מהטובות בעולם להחזיק בנשק ולסכל כל ניסיון פיגוע וכך להציל חיים. אני סומך על לוחמי צה״ל, כפי שאנו סומכים עליהם שילחמו באויב בלבנון או בעזה, כך אנחנו סומכים עליהם שילחמו באויב שמנסה לפגע בנו ברחובות ישראל. זהו צו השעה, עלינו לאפשר ללוחמים המשוחררים להחזיק בנשק ולהציל חיים. במגזר הערבי יש כחצי מיליון כלי נשק לא חוקיים ומולם יש רק 148 אלף כלי נשק חוקיים. לא ייתכן שלא יאפשרו ללוחמים משוחררים להחזיק בנשק כדי לסכל פיגועים ולנטרל מחבלים״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]