אובדן המשילות | עידן רייכל נגד הבדואים: "הנגב הוא מערב פרוע" - 0404
אובדן המשילות | עידן רייכל נגד הבדואים: 0404

אובדן המשילות | עידן רייכל נגד הבדואים: "הנגב הוא מערב פרוע"

הזמר והיוצר עידן רייכל תקף היום (שלישי) את אובד המשילות בנגב והפיכתו ל"מערב פרוע" הנשלט בידי הבדואים.

עידן רייכל: "פעם, פעמיים בשבוע, אני לוקח את הרכב, ונוהג הלוך חזור לאילת. מעדיף רכב, על הטיסות. פעמיים בשנה האחרונה – אולצתי לרדת לשולי הדרך, על ידי נהגים בדואים, אלימים, מאיימים.

פעמיים גם התחלתי לנסוע מהר מאד, בבריחה מהם, כי הייתי בתחושה שעוד רגע אני נשאר בלי רכב ובלי כלום – (במצב הטוב). תחושת חוסר האונים, כשאתה נתון לגחמות של פורעי חוק , היא איומה. אי השליטה בחייך באותם רגעים, המענה האומנם מהיר של המשטרה שעדיין רק מאפשר להם לעקוב אחר מיקומך, אבל בגלל המרחקים העצומים לא מאפשר להם לשלוח ניידת לכל נקודה בזמן מהיר – כל אלה משאירים אותך אבוד, במדינה שלך. בדרך לחופש, טיול, הופעה או עבודה.
 
בפעמים האלה אתה מרגיש שהנגב הוא באמת מערב פרוע. בשליטה מוחלטת לשרירות ליבם של עבריינים בדואים. או סתם בריונים.

המאבק להחזרת השליטה, החוק והסדר בנגב – הוא לא כלי פוליטי, לא איזה תווית או נושא שעליו צריך להתווכח, והוא בטח לא עיניין של ימין ושמאל, וגם לא ״מאבק אישי של איתמר בן גביר״.

אני הייתי שמח שנחיה כולנו בשלום, אבל אם כבר מישהו אמור לחשוש- אז לא אזרחים שומרי חוק. בארה״ב, שכשעוצר אותך שוטר – אתה רועד.
אפשר לעשות סדר. פעם היית מפחד לרדת לרכבת התחתית בניו יורק כמעט בכל שעות היום. אחרי שראש העיר נתן לשוטרים שם לעשות את העבודה, וגיבה אותם – הרבה יותר בטוח שם. להחזיר מיד את השליטה, החוק, והסדר לכבישי הדרום". (צילום: ארכיון)

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]