שדולת א"י מתריעה: גנץ ינצל את צו החשמל לקידום ההשתלטות הערבית ביו״ש - 0404
שדולת א אוליבר פיטוסי, פלאש 90

שדולת א"י מתריעה: גנץ ינצל את צו החשמל לקידום ההשתלטות הערבית ביו״ש

ראשי שדולת ארץ ישראל ח״כ יואב קיש וח״כ אורית סטרוק שלחו מכתב בהול לשר הבינוי והשיכון זאב אלקין, בעקבות מידע כי שר הביטחון בני גנץ מתכנן לנצל את צו החשמל להתיישבות הצעירה על מנת להכשיר מאחזים ערבים שיקדמו את תכנית ההשתלטות הערבית ביו״ש כחלק מתכנית פיאד.

ראשי השדולה פנו לשר אלקין על רקע תפקידו כשר המקשר בין הממשלה לכנסת וכמי שדחף את סעיף השמירה על שטחי C להסכם הקואליציוני. במכתב עליו חתומים ראשי השדולה נכתב: ״נודע לנו, ששר הביטחון מתכוון לנצל באופן ציני את הדרישה לחיבור ההתיישבות הצעירה לחשמל, על מנת להלבין "במקביל" מאחזים ערבים שהוקמו כחלק מ"תכנית פיאד" – תכנית ההשתלטות של הרשות על השטח, שמטרתה חנק ההתיישבות הישראלית והקמת מדינה פלסטינית באופן חד-צדדי.

רגבים

אנו מזהירים: צעד כזה יגרום יותר נזק להתיישבות ולארץ ישראל, מאשר תועלת. עפ"י ההסכם הקואליציוני ולדרישת סיעתך תקווה חדשה, מחויב שר הביטחון גנץ "להבטיח את האינטרס הלאומי בשטח ולמנוע את ההשתלטות הערבית". לצערנו, שר הביטחון פועל כבר חודשים ארוכים בניגוד ובהיפוך מוחלט לסעיף זה ובמקום להבטיח את האינטרס הישראלי בשטח – הוא מקדם את האינטרסים של הרש"פ.

הוא עושה זאת הן בהימנעות מכל אכיפה, והן בפעולות הלבנה חסרות תקדים. עכשיו, הוא נערך לעשות זאת תוך ניצול ציני של הדרישה להסדרת ההתיישבות הצעירה, ובהסכמה-שבשתיקה מצד שותפיו הקואליציוניים".

ראשי השדולה הזכירו את פעילות השדולה בנושא ההתיישבות הצעירה בחודשים האחרונים: ״את האפשרות להסדרת ההתישבות הצעירה וחיבורה לחשמל שדולת א"י בכנסת הניחה בפני הקואליציה בהזדמנויות רבות, שכולן נדחו והופלו ע"י הקואליציה. אנו מברכים על חיבור ההתישבות הצעירה לחשמל בהתאם לפניותינו הרבות, אך אין בכך משום הכשר לקידום תוכנית פיאד להשתלטות אסטרטגית על שטחי יו"ש. אנו דורשים: חיבור ההתיישבות הצעירה לחשמל ולתשתיות – באופן מיידי, עוד לפני הקיץ הקשה, ללא כל "השוואה" חסרת שחר למאחזי אבו-מאזן והכשרת תוכנית פיאד".

תנועת רגבים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]