הרמטכ"ל ללוחמים: "נפעל בכל דרך על מנת לעצור את הפיגועים - זו המשימה שלנו" - 0404

הרמטכ"ל ללוחמים: "נפעל בכל דרך על מנת לעצור את הפיגועים – זו המשימה שלנו"

 

ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, סייר היום (שישי) במרחב התפר באוגדת יהודה ושומרון גם בנקודה בה חצה המחבל שביצע את הפיגוע האחרון בבני ברק.

במהלך הסיור, הנערך על רקע פיגועי הטרור האחרונים, קיים הרמטכ"ל תחקור בשטח החצייה יחד עם מפקדי הגדודים המבצעים תעסוקה מבצעית באוגדת יהודה ושומרון.

הרמטכ״ל סיכם כי יש לסגור את השער ממנו חצה המחבל וכי ניצול מעבר חקלאי המאפשר מרקם חיים לטובת מטרות טרור הינו דבר חמור. הרמטכ״ל הנחה לתגבר את ההגנה על מרחב התפר ולהמשיך במאמצי ההגנה, המודיעין והסיכול ההתקפי.

בהמשך הסיור, קיים הרמטכ"ל שיח עם מפקדי ולוחמי יחידת דובדבן על הגברת מוכנות הכוחות, חשיבותן של פעילויות סיכול הטרור והמשך המאמץ ההתקפי של צה"ל לשמירה על ביטחון תושבי ישראל. הרמטכ״ל הביע הערכה רבה ליחידות וללוחמים במיוחד לאור הפעולות המבצעיות המשמעותיות בימים האחרונים.

אל הרמטכ״ל במשך היום, נלוו סגן הרמטכ״ל, אלוף הרצי הלוי, מפקד פיקוד המרכז, אלוף יהודה פוקס, מפקד אוגדת יהודה ושומרון, תת-אלוף אבי בלוט, ראש המנהל האזרחי, תת- אלוף פארס אטילה ומפקדים נוספים.

הרמטכ״ל כוכבי ללוחמים: ״אתם וצה״ל כולו פועלים לאורך כל השנה בהצלחה רבה ומונעים פיגועים רבים מהסוג שראינו. המשימה שלנו היא לעצור את רצף הפיגועים, ולמרות שאנו עושים זאת לאורך כל השנה – בימים אלו, אנחנו מרכזים מאמצים גדולים יותר, מאמצים מודיעיניים, תגבור יחידות צבאיות באוגדת יהודה ושומרון ולאורך קו התפר, מאמץ בתשתיות וסיוע ותגבור למשטרת ישראל. אנחנו נמשיך ונפעל בכל דרך על מנת לעצור את הפיגועים – זו המשימה שלנו.

אני רוצה להודות לכל אחד מכם על סטנדרטים מקצועיים ופעילות מהירה וחדה שאתם מפגינים בשלל הגזרות, בפעולות שלכם אתם מונעים פיגועים. בזכות כל אחד מכם, בכל פעילות, נמנעים פיגועים וחיות כיום מאות משפחות שלא נפגעו.

צה״ל יגיע לכל מקום, יפעל ביום ובלילה, בכל שיטה ובמשך כמה זמן שיידרש, כל זאת כדי לספק לתושבי המדינה את תחושת הביטחון הראויה להם״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]