מועצת העיר בני ברק תדון בהנצחת רס"מ אמיר חורי הי"ד: "חובה עלינו להנציח את עוז רוחו וזכרו" - 0404
מועצת העיר בני ברק תדון בהנצחת רס

מועצת העיר בני ברק תדון בהנצחת רס"מ אמיר חורי הי"ד: "חובה עלינו להנציח את עוז רוחו וזכרו"

מועצת העיר בני ברק תתכנס בימים הקרובים לדיון מיוחד בהצעת חבר מועצת העיר ויו"ר סיעת הליכוד, יעקב וידר, להנציח בעיר את זכרו של גיבור ישראל, רס"מ אמיר חורי הי"ד.

כזכור, חורי (32) מיחידת האופנועים המשטרתית של מרחב דן היה הראשון להגיע לזירת פיגוע הירי הקטלני בה נרצחו חמישה בני אדם, לא היסס לרגע, הסתער ועצר את מסע הרצח האכזרי של המחבל. במהלך קרב היריות עם המחבל, נפצע רס"מ חורי באורח אנוש ופונה לבית החולים בילינסון בפתח תקווה, שם בתום מאמצי החייאה קבעו הצוותים הרפואיים את מותו.

אבשלום ששוני, פלאש 90

רס"מ חורי הוא שוטר ערבי-נוצרי תושב נוף הגליל, ובכך לראשונה בהיסטוריה תדון מועצת העיר בני ברק בהצעה להנציח בעיר אדם שאינו יהודי. וידר: "כל המציל נפש אחת מישראל כאילו הציל עולם ומלואו. גיבור ישראל רס"מ חורי ז"ל חירף את נפשו באומץ לב, חתר בנחישות למגע עם המחבל ימח שמו וזכרו ומנע בגופו רצח של רבים. חובה עלינו להנציח את עוז רוחו וזכרו, ובכך גם לבטא את הערכתם העמוקה של כלל תושבי העיר לגבורתו".

בעמותת יוזמת הירושלמים, הפועלת לקירוב הנוצרים דוברי הערבית בירושלים לחברה הישראלית, הודו על היוזמה המרגשת וציינו כי הם קיבלו פניות דומות מיהודים ומנוצרים: "בזכות חורי כבר נוצרו ועוד יווצרו קשרים חדשים וחיבורים בין חלקי החברה הישראלית, איש איש על פי אמונתו אך על בסיס דברים משותפים רבים".

אם תרצו

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]