תחקיר 'הקול היהודי': השר עיסאווי פריג' שימש במשך שנים רו״ח של עמותת חמאס - 0404
תחקיר 'הקול היהודי': השר עיסאווי פריג' שימש במשך שנים רו״ח של עמותת חמאס תומר נויברג, פלאש 90

תחקיר 'הקול היהודי': השר עיסאווי פריג' שימש במשך שנים רו״ח של עמותת חמאס

ב"הקול היהודי" נחשף כי השר לשיתוף פעולה איזורי, ח"כ עיסאווי פריג' מסיעת מרצ, שימש במשך כ-12 שנה רואה חשבון של עמותת חמאס נגדה הוגש לאחרונה כתב אישום.

מדובר בעמותת לג'נת זקאת אל קודס אל מרכזייה אשר לאחרונה הוגש נגדה כתב אישום בו נטען כי העמותה הינה עמותת חמאס שהוקמה בידי אנשי חמאס ופועלת למימוש מטרות חמאס בירושלים ובהר הבית. כתב האישום מייחס לעמותה 15 שנות פעילות בסכומים של כ-28 מיליוני שקלים למטרות ארגון הטרור חמאס.

על פי התחקיר, השר פריג' היה רואה החשבון של העמותה כ-12 שנה עד לבחירתו לכנסת ב-2013, ובכלל זאת גם במהלך התקופה המייחסת עבירות טרור לעמותה מאז שנת 2007. רואה החשבון הינו בעל תפקיד בעמותה ועל פניו עשויות להתגבש כנגדו חשדות פליליות הקשורות לשימוש בכספי טרור ופעילות עם עמותת החמאס. 

האם פריג' לא ידע מיהו חאלד סבאח מנכ"ל העמותה שלכאורה עבד מולו? סבאח ישב בעבר 12 שנה בכלא על פעילות בחמאס ומואשם כעת כי שימש ראש חמאס בירושלים. האם פריג' לא ידע מיהם מקימי העמותה שלפי הפרקליטות והשב"כ הינם פעילי חמאס?

ב"הקול היהודי" פנו למשטרה בשאלה האם פריג' נחקר או נגבתה ממנו עדות בפרשה אך שם סירבו להתייחס לנושא. גם השר פריג' סירב להגיב לפנייתם.

בתחקיר צוין כי במהלך התקופה בה שימש פריג' כרואה החשבון של העמותה, הועסק גם מנכ"ל העמותה חאלד סבאח שכתב האישום טוען כי הינו ראש חמאס ירושלים ותכנן יחד עם בניו פיגועים והקמת תשתיות צבאיות של חמאס בירושלים בהכוונה ומימון של בכירי החמאס בטורקיה. לכאורה, בכיר החמאס סבאח עבד כמנכ"ל מול רואה החשבון פריג'.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]