הקבינט החליט על שורת צעדים להתמודדות עם גל הטרור - 0404
הקבינט החליט על שורת צעדים להתמודדות עם גל הטרור אבשלום ששוני, פלאש 90

הקבינט החליט על שורת צעדים להתמודדות עם גל הטרור

הקבינט המדיני-ביטחוני התכנס הערב ודן בצעדים להשבת השקט והביטחון לארצנו. בדיון הוצגה תמונת המצב נוכח פיגועי הימים האחרונים, וכלל המאמצים בהובלת הדרג המדיני וכוחות הביטחון למיגור האלימות.

בתום הישיבה הוחלט על הגברת הנוכחות מצד גורמי הביטחון ועיבוי הכוחות בשטח, בדגש על מוקדי החיכוך ותגבור כוחות במרחב התפר וקידום תכנית לבינוי מחדש של מכשול ההפרדה.

כמו כן הוחלט על פעילות סיכולית נרחבת, בדגש על יזומה, בקרב פעילי ומזוהי אידאולוגיית המדינה האיסלאמית (דאעש) וכן המשך והרחבת הטיפול בבעיית הנשקים הבלתי חוקיים בחברה הערבית.

בנוסף, הוחלט בקבינט על חיזוק ההרתעה וחידוד מחירי ההפסד בקרב המעגלים הקרובים של מבצעי הפיגועים. בתוך כך, הוחלט על שלילת היתרי עבודה במעגלים הקרובים וקידום מהיר של הריסות בתים.

המשטרה תונחה על הגברת הניטור והמעקב אחר הסתה ברשתות החברתיות, ונקיטת פעולות בהתאם.

כמו כן הוחלט על תוספת מאות תקנים וריכוז עבודת מטה מהירה לתוספת תקציבית על מנת לאפשר למשטרת ישראל לעמוד באתגרים הניצבים בפניה בעת הנוכחית.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]