סטודנטים באוניברסיטה העברית הסיתו לטרור, בן גביר פנה לרקטור - 0404
סטודנטים באוניברסיטה העברית הסיתו לטרור, בן גביר פנה לרקטור אוליביה פיטוסי, פלאש 90

סטודנטים באוניברסיטה העברית הסיתו לטרור, בן גביר פנה לרקטור

במהלך השבוע האחרון נעצרו שני סטודנטים באוניברסיטה העברית לאחר שהשניים שרו שיר הסתה התומך וקורא לטרור.

ח"כ בן גביר פנה לרקטור האוניברסיטה העברית פרופ׳ ברק מדינה בעקבות מעצר הסטודנטים תומכי הטרור וביקש לפעול בנחישות אל מול הטרור הגואה ולזהות כל סימן לתחילתו של אירוע נוסף.

במכתבו ציין ח"כ בן גביר: "שמחתי לשמוע כי אל מול הסטודנטים המסיתים היו סטודנטים שוטרים שיכלו לעצור את ההסתה באותו הרגע". בן גביר הוסיף: "התפלאתי לשמוע כי האוניברסיטה לא נתנה גיבוי מלא לאותם סטודנטים שפעלו לעצירת האירוע.

ברצוני לשמוע איך האוניברסיטה מתכננת למנוע מקרי הסתה ואפילו מפגעים, כדי לשמור על ביטחונם של הסטודנטים".

מהאוניברסיטה העברית נמסר בתגובה: "אנחנו שותפים לדאגה מפני גל הטרור הגואה ופועלים כמיטב יכולתנו להבטיח את שלומכם של כל באי הקמפוס של האוניברסיטה העברית.

השאלה באילו מקרים מוצדק להגביל ביטויים פוגעניים היא כידוע סבוכה, וההכרעה אם ביטוי מסוים עולה כדי הסתה לאלימות או לטרור, שהיא כמובן אסורה, מחייבת בחינה של תוכן הדברים שנאמרו, הנסיבות שבהן הופץ המסר, השפעתו של הדובר על קהל השומעים והיבטים נלווים. לאור מורכבות זו, עמדתנו העקרונית היא שמלבד מקרים מובהקים, זה מסוג הנושאים שבהם ההכרעה צריכה להיות מסורה למערכת אכיפת החוק, ולא לרשויות האוניברסיטה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]